Огляд ЗМІ: навіщо адвокат Трампа заплатив порноакторці?

В огляді:

  • Порноакторка, адвокат, президент. Здавалося б, що може бути спільного?
  • Чому відсутність оплачуваних лікарняних шкодить економіці.
  • Як зростання попиту на шоколад знищує легені планети.
  • Чому громадський транспорт у Німеччині може стати безкоштовним.
  • Відбір на все життя: як проходить кастинг у зябликів?

Гроші для порноакторки

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Порноакторка Стефані Кліффорд стверджувала, що мала роман із Дональдом Трампом

Особистий адвокат президента Дональда Трампа Майкл Коен визнав вчора, що якось заплатив 130 тисяч доларів "із власної кишені" порноакторці та порнорежисерці Стефані Кліффорд, яка відома за сценічним ім'ям Бурхлива Деніелс (Stormy Daniels), пише New York Times.

Пікантність ситуації полягає в особистості дами, яка свого часу стверджувала, що мала роман із Трампом незабаром після того, як його жінка Меланія народила сина Баррона.

Трамп раніше заперечував стосунки із Кліффорд.

Коен, який працював на Trump Organization понад десять років, зазначив у детальному поясненні з приводу платежу, який він зробив у 2016 році, що він не отримував за нього жодного відшкодування.

"Ані Trump Organization, ані передвиборчий штаб Трампа не були стороною транзакції із пані Кліффорд. Також вони не надавали мені відшкодування за платіж прямо чи опосередковано. Платіж на ім'я пані Кліффорд був законним. Він не був внеском у передвиборчу кампанію, або витратою, пов'язаною із кампанією", - йдеться у заяві Коена для The New York Times.

Він відмовився відповісти, чи знав Трамп про платіж, зроблений Коеном, чому був зроблений платіж, і чи робив він аналогічні платежі іншим людям останніми роками.

Оплачувані лікарняні - це важливо

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Чоловіку роблять щеплення від грипу у Форті Лодердейл, Флорида

Однією з причин, чому "жнива" сезонного грипу у США цього року особливо високі у порівнянні з минулими роками, є неоплачувані лікарняні та недостатньо ефективна вакцина проти актуального штаму хвороби, пише Washington Post.

За даними Бюро статистики праці США, 28% найманих працівників, тобто 45 млн мешканців країни не мають доступу до оплачуваних лікарняних.

"Коли такі працівники захворюють, то змушені робити вибір: або виходити на роботу хворими, або залишатися вдома і забути про оплату", - пише видання. А оскільки це здебільшого стосується менш заможних людей, "мільйони працівників вибирають перший варіант".

Як наслідок, страждають колеги хворих, подорожні, які стикаються з ними у громадському транспорті, і самі підприємства.

Одне із досліджень, результати якого були опубліковані минулого року, встановило, що "надання оплачуваної лікарняної відпустки працівникам, які не мають її, може допомогти скоротити кількість робочих днів, втрачених внаслідок грипу та подібних захворювань приблизно на 4-11 мільйонів на рік", загальна економія від чого може сягнути від 1 до 2 мільярдів доларів.

Як пристрасть до шоколаду знищує ліси

Копирайт изображения ISSOUF SANOGO/AFP/Getty Images
Image caption Плантація дерев какао у Кот-д'Івуарі

Шоколадні цукерки, можливо, не найбільш екологічний спосіб виказати почуття, пише The Guardian.

Як виявилося, попит на какао може бути однією з причин вирубування лісів у Західній Африці, Індонезії, Перу, Еквадорі та Камеруні. Принаймні на такі роздуми екологів наштовхнуло порівняння даних про імпорт та експорт какао і карт регіонів, де вирощуються ці боби, і карт вирубки лісів у цих регіонах між 2000 та 2016 роками.

"Ситуація із Кот-д'Івуаром і Ганою є попередженням іншим країнам, де розповсюджується вирощування какао, про те, що може статися, якщо підходи в цьому секторі економіки не зміняться", - стверджує Етел Хігонет, старша дослідниця організації Mighty Earth, яка опікується проблемами довкілля.

З моменту публікації попереднього спільного дослідження Guardian і Mighty Earth у вересні 2017 р. принаймні два великих виробники шоколадної продукції Olam і Hershey's оголосили наміри перейти на використання какао бобів, вирощених у спосіб, який не передбачає вирубку лісу.

Кермувати чи дихати?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Громадський транспорт у деяких німецьких містах може стати безкоштовним, щоб сприяти зниженню викидів в атмосферу

Відома своєю автомобільною культурою Німеччина розглядає варіант зробити громадський транспорт безкоштовним у рамках експерименту зі зменшення шкідливих викидів у повітря, пише The Telegraph.

Ініціативу планують випробувати у п'яти містах, для яких дуже актуальна проблема забрудненого повітря, а саме у Бонні, Ессені, Херренбергу, Ройтлінгені та Мангаймі.

Як стверджують автори проекту, він був погоджений із владою федеральних земель та муніципалітетів.

Для Гельмута Деді, голови Ради німецьких міст, це стало несподіванкою.

За його словами, виношувалися плани знизити ціну на квитки в деяких містах, але повністю безкоштовний проїзд ляже на плечі федеральних урядів, оскільки громадський транспорт здебільшого належить муніципалітетам.

Як нагадує видання, Німеччині загрожують судові санкції і суттєві штрафи, якщо вона не зможе дотриматися стандартів ЄС щодо якості повітря.

Соціальні повідомлення співочих пташок

Копирайт изображения Charles McQuillan/Getty Images
Image caption Самки зябликів обирають собі партнера на все життя за співом

Амурні справи у співочому пташиному царстві вирішуються за допомогою мозку, пише The New York Times.

Як з'ясували вчені, мозкові системи співочих пташок, які утворюють пари на все життя, ідеально налаштовані на партнерів.

У зябликів, наприклад, система працює так: пташки обох статей з дитинства вивчають пісню батька. При цьому самець її ретельно відпрацьовує співаючи, а самка виступає у ролі критика і прискіпливо порівнює її із батьковою.

"Якщо пісня виявиться занадто простою або не тішитиме її чомусь, нічого із виконавцем не вийде. Вона дуже прискіплива, як і має бути, оскільки вона обирає партнера, який має допомогти їй виховувати пташенят - поки смерть не розлучить їх", - пише видання.

За словами вчених, мозок пташок має контрольну систему, яка перетворює звуки на соціальні повідомлення, дуже подібно до того, як люди використовують звуки, аби спілкуватися.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему