Жителі КНДР не побачать Олімпіаду по ТБ - огляд ЗМІ

корея, кім чен ин

Автор фото, JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images

В огляді преси читайте про наступне:

  • Олімпіада не для всіх
  • Китайський гамбіт
  • Конкурент біткоїна

Олімпіада не для всіх

New York Times пояснює, чому більшість мешканців Північної Кореї навряд чи побачать цьогорічну Олімпіаду по телевізору.

Газета нагадує, що Ігри проходять усього за 50 миль від кордону між Північною та Південною Кореями.

З технічної точки зору жителі Півночі можуть побачити, як змагаються 22 спортсмени з їхньої країни, адже Сеул традиційно купує права на показ Олімпіади, що розповсюджуються на всю територію півострова. Конституція Південної Кореї визначає увесь півострів як територію країни.

Але у Північній Кореї телевізійне мовлення зводиться до декількох годин на добу, під час яких глядачам показують "програми, сповнені пропаганди", пише New York Times. Видання при цьому зауважує, що в сільській місцевості телевізор і досі є рідкістю.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Вболівальники з Північної Кореї на Олімпіаді

Та оскільки північнокорейці проявляють неабиякий інтерес до спортивних трансляцій, останнім часом влада, не пояснюючи, як саме можна отримати до них доступ, показує цікаві моменти з Олімпіад та чемпіонатів світу з футболу. Подивитись їх можна із затримкою в один чи два дні, пише газета.

Цього року, на думку південнокорейських посадовців і тих, кому вдалося втекти з Північної Кореї, більшість жителів Півночі навряд чи побачать змагання. "Північнокрейський режим не має серйозного стимулу нагадувати своїм людям про те, що Південь живе настільки добре, що може дозволити собі проведення Олімпіади", - цитує New York Times Лі Мін-бока, який втік до Сеула. Він не виключає, що частину змагань покажуть лише тоді, якщо північнокорейський спортсмен несподівано завоює медаль.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Мюнхен готується до безпекової конференції

Китайський гамбіт

"Тінь Пекіна нависає над столицею Баварії", - пише на сторінкахTimes відомий британський журналіст Едвард Лукас.

Коментуючи старт цьогорічної Мюнхенської конференції з безпеки, він зазначає, що захід відбудеться на тлі "занепаду Америки й піднесення Китаю". На його думку, ще минулого року, коли віце-президент США Майк Пенс заспокоював учасників конференції після президентських виборів, їм "варто було приділити більше уваги промові міністра закордонних справ Китаю".

Лукас пише, що слова міністра про те, що поствоєнний міжнародний порядок має підтримуватися і надалі, схожі на традиційну риторику європейських лідерів останніх десятиліть, але навряд чи їх міг би промовити Дональд Трамп.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Автор статті зауважує, що за перший рік президентства Трампа США "наростили військову присутність у Європі й, попри очікування багатьох, не пожертвували Україною заради досягнення полюбовної угоди з Володимиром Путіним". Водночас, Вашингтон діяв нерозсудливо в інших питаннях, що призвело до "неймовірного морального й стратегічного відступу від ролі глобального лідера", вважає Лукас.

Тим часом Китай досяг успіхів на світовій арені, пише автор, наводячи приклад масштабного будівництва в Південнокитайському морі. "Протягом багатьох років США закликали своїх союзників не непокоїтись і не поспішати із реакцією на китайське самоствердження. Тепер час закінчився", - пише Times.

Видання додає, що прем'єр-міністру Великої Британії Терезі Мей навряд чи варто зосереджуватися саме на європейській безпеці у свої промові на цьогорічній конференції, адже це означатиме ігнорування того, що глобальний центр сили зміщується до Пекіна.

Автор фото, JACK GUEZ/AFP/Getty Images

Конкурент біткоїн

Monde публікує статтю про 23-річного канадця російського походження Віталія Бутеріна, який чотири роки тому створив криптовалюту Ethereum.

Газета пише, що винахід юнака "має планетарний успіх", хоч і залишається в тіні більш відомої електронної валюти біткоїна.

Бутерін постійно подорожує між Сан-Франциско, Москвою, Сінгапуром, Парижем, Делі, Сеулом тощо. На семінарах і конференціях він розповідає про переваги Ethereum і, на відміну від винахідника біткоїна, не соромиться публічності. "Де б він не з'являвся, зал завжди повний. Його промови, що розповсюджуються на YouTube та Facebook, аналізують і коментують, адже його думки ледь не тотожні закону", - пише газета.

Видання підкреслює, що люди, які знають Бутеріна, вважають його генієм із непересічним IQ. "Він говорить швидко, одночасно сильним і розслабленим тоном. Він легко оперує будь-якими темами, що стосуються електронних валют: технічною частиною, теорією, перспективами", - додає газета.

Monde пише, що Бутерін зацікавився біткоїн і його революційною технологією в 17-річному віці. Пізніше він вступив до Університету Ватерлоо в Канаді, але за рік покинув навчання. "Мої проекти криптовалюти забирали 30 годин на тиждень, тож я кинув навчання", - цитує його видання. Зрештою Бутерін зрозумів, що всі наявні криптовалюти занадто централізовані, і створив Ethereum.

Майже 100 мільйонів "етерів" нині знаходяться в обігу, а щоденні транзакції перевищують 3 мільярди в доларовому еквіваленті, пише газета. Криптовалюта знаходиться на 27 тисячах комп'ютерів у різних куточках світу. При цьому щодня майнери створюють близько 20 тисяч нових "етерів", які надходять в обіг.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC