Західні ЗМІ: де в Європі хочуть заборонити обрізання

протест Копирайт изображения Getty Images
Image caption Противники обрізання вказують, що це порушує права дітей

Читайте в огляді західних ЗМІ за 19 лютого:

  • Чому в Ісландії хочуть заборонити обрізання
  • Який "компромат" на Трампа мають росіяни
  • У чому секрет довголіття
  • Як Володимир Кличко демонструє чудову фізичну форму на пляжі

"Невігластво"?

У той час як Ісландія збирається стати першою країною в Європі, де на законодавчому рівні буде заборонено чоловіче обрізання, прихильники та противники цього рішення розпочали гарячу суперечку, що вже вийшла за межі невеликої острівної держави, пише Guardian.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Уряд Ісландії впроваджує стандарт рівної оплаці праці

Законопроект передбачає кримінальну відповідальність терміном аж до 6 років ув'язнення за виконання ритуалу юдаїзму та ісламу, якщо вона не обумовлена медичними чинниками.

Автори вважають, що обрізання хлопчиків порушує їхні права та конвенцію ООН, а також небезпечно з точки зору санітарії, адже часто проводиться "не лікарями в стерильних приміщеннях, а релігійними лідерами".

"Ми говоримо про права дітей, а не про свободу вірування. Кожен має право вірити в те, що хоче, але права дітей переважають право на віросповідання", - вважає автор законопроекту Сілья Догг Гуннарсдьоттір з Прогресивної партії.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption В Ісландії починаються суперечки через ініціативу заборонити обрізання

Своєю чергою, мусульманські та єврейські лідери розкритикували пропозицію, а лідер католицької церкви в ЄС назвав її "небезпечною атакою" на релігійну свободу.

"Ми можемо лише припустити, що ця спроба заборонити ключову практику єврейських громад викликана невіглаством стосовно неї та її впливу на єврейських дітей та не є намаганням надіслати послання, що євреям більше не раді в Ісландії", - заявив голова Європейського Єврейського Конгресу Моше Кантор.

А імам Ісламського культурного центру Ісландії Ахмад Седдеек сказав, що обрізання "глибоко укорінилось в культурних та релігійних традиціях" мусульман.

За його словами, вже найближчим часом суперечливий законопроект обговорять на зібранні релігійних організацій Ісландії.

За інформацією Guardian, в острівній країні, населення якої складає 336 тис. мешканців, проживають "крихітні" громади євреїв (250 людей) та мусульман (1500 людей).

Обговорити цю тему ви можете у нашому Facebook.

"Загроза" американській демократії

Колумніст New York Times Томас Фрідман вважає, що через політику Дональда Трампа американська демократія перебуває "в серйозній небезпеці".

"Президент Трамп або повністю скомпрометований росіянами, або є великим дурнем, або те й інше, але в будь-якому випадку він не продемонстрував бажання чи здатності захистити Америку проти російської кампанії, спрямованої на розділення та підрив нашої демократії", - вважає Фрідман.

На його думку, можуть бути наступні пояснення російського впливу на президента - або його фінансова імперія настільки залежна від грошей "тіньових олігархів, пов'язаних з Кремлем, що вони буквально володіють ним", або російська розвідка дійсно записала "статеві збочення" Трампа під час перебування в Москві та зараз просто не хоче оприлюднювати записи.

Копирайт изображения Getty Images

"Отож, або Трамп повністю перебуває під впливом Путіна, або, найімовірніше, він приховує щось, що, як він знає, росіяни мають на нього", - пише автор, додаючи, що президент побоюється, що розслідування спеціального прокурора Мюллера знайде ці факти.

Саме тому, веде далі коментатор, президент "не захищає нашу демократію", а натомість критикує силові структури за оприлюднення доказів російського втручання в президентські вибори.

"З цим не можна примиритися. Це надзвичайна подія. Найбільша загроза цілісності нашої демократії сьогодні знаходиться в Овальному кабінеті", - підсумовує колумніст New York Times Томас Фрідман.

"Рух вперед"

Рецепт довголіття передбачає фізичні вправи 15 хвилин на день, дві години на хобі та пару келихів вина, пише Daily Telegraph.

За словами доктора Клодії Кавас з Університету Каліфорнії, яка тривалий час досліджує людей на десятому десятку років, іншими чинниками є підтримання оптимальної ваги, дві чашки кави на день та особливо прогулянки й спілкування.

Копирайт изображения GIK LIVE!
Image caption Кілька келихів вина корисні, вважають вчені

"Люди мають спробувати включити якомога більше з цих порад до своєї щоденної рутини, якщо вони хочуть підвищити свої шанси дожити до похилого віку. Що з більшою кількістю людей ви говоритимете за межами своєї оселі, то більше ви знижуватимете ризик смерті", - вважає експерт.

Крім того, дослідники з'ясували, що багатьом людям, яким майже сто років, дожити до їхнього віку допомогло позитивне мислення та життєстійкість.

"Коли ми стикаємось з викликами у житті, то маємо можливість подолати їх та розібратись, як продовжувати рух вперед. Або ж ми можемо зупинитись і застрягнути", - цитує дослідницю Емілі Рогальські Daily Telegraph.

Жодної напруги

Daily Mail захоплено пише про фізичну форму та фігуру Володимира Кличка під час відпочинку з родиною на пляжі.

"В неділю 41-річний колишнього чемпіона помітили під час використання своєї фізичної майстерності для того, щоб переносити трирічну доньку Кайю в рушнику під час вилазки на пляж на Барбадосі", - пише видання.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Володимир Кличко вразив своєю статурою, яку показав на пляжі

Daily Mail додає, що протягом останніх днів Кличко-молодший відпочиває зі своєю родиною, включно із 28-річною нареченою Гейден Пенеттьєрі.

Видання наголошує, що Володимир "продемонстрував кубики пресу та м'язи", коли замотував дитину в рушник та ніс її по пляжу.

"Кличко не виявляв жодних ознак напруги чи слабкості, коли ніс свою маленьку дівчинку лише однією рукою", - пише видання.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему