Чим Україні загрожує співпраця з авіалініями Ірану - ЗМІ

Копирайт изображения BEHROUZ MEHRI
Image caption Літак авіаліній Ірану

Західні ЗМІ 21 лютого пишуть про наступне:

  • Поглиблення співпраці України з Іраном викликало занепокоєння в США
  • Наступний виток напруги між Польщею і ЄС
  • Чи є майбутнє в електронних книжок?
  • Помірно пити - це скільки?

В США очікують від України уважного ставлення до відносин з Іраном

Член Палати представників США від Флориди Френсіс Руні вважає, що допомога Україні у протидії російській агресії відповідає стратегічним інтересам США.

"Захід мусить значно підняти ціну подальшої агресії проти України та Східної Європи для президента Росії Володимира Путіна", - йдеться у статті Руні для The Hill.

Конгресмен припустив, що грудневе рішення США про надання Україні протитанкових комплексів "Джевелінів" і снайперських систем може "підвищити ставки для подальшої російської агресії".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Тайванські солдати випробовують американські "Джевеліни" під час військових навчань на західних островах Пенху, 17 квітня 2013 р.

Тому "можуть знадобитися додаткові оборонні заходи, аби не дати Путіну досягти мети повернення російського контролю над сусідніми буферними державами", додає він.

Втім, Україна повинна виправдати отримання додаткової допомоги від Заходу, зокрема шляхом впровадження митного законодавства і припинення контрабанди наркотиків і зброї.

За його словами, занепокоєння викликає "поглиблення комерційних зв'язків" України з іранськими авіалініями, які знаходяться під західними санкціями за нелегальне постачання зброї.

"Як Україна може шукати допомоги на Заході, водночас допомагаючи установам, що перебувають під санкціями? Вона має припинити підтримувати режими, які погрожують регіону і світу", - вважає Руні.

Другим завданням для України він вважає боротьбу з "всюдисущою" корупцією і встановленням верховенства права.

Польща знищує Біловезьку Пущу?

Польща порушила міжнародні закони, різко збільшивши вирубку лісу у прадавній Біловезькій пущі, заявив генеральний адвокат Європейського суду Ів Бот, пише New York Times. Висновки адвоката з'явилися на тлі погіршення відносин між ЄС і Польщею, яка останнім часом "неодноразово ігнорувала правила організації та ставила під сумнів її авторитет".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Акція протесту проти вирубки Біловезької Пущі в Польщі, серпень 2017

За словами видання, справу про ліс буде розглядати Європейський суд, який, як правило, зважає на думку свого генерального адвоката.

2016 року Польща заявила, що втричі збільшить дозволену норму вирубки лісу у заповідній Біловезькій пущі, але наступного року Європейська Комісія заблокувала це рішення через Європейський суд. Спочатку Польща проігнорувала заборону, але через значні штрафи вимушена була звести вирубку до мінімуму.

"Суперечка про ліс є лише частиною більшого диспуту між консервативним польським урядом та Брюсселем, який звинуватив партію "Право і справедливість" у підриві демократії та верховенства права", - пише New York Times.

Зокрема, йдеться про посилення контролю над судовою системою, обмеження свободи слова та проведення демонстрацій, а також про ухвалення закону, який забороняє звинуваувати Польщу у злодіяннях нацистів.

Скільки пити, щоб довго жити?

Нове дослідження, представлене на конференції Американської асоціації з розвитку науки, свідчить про можливий зв'язок між помірним вживанням алкоголю і довшою тривалістю життя, пише Time

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Аграрний ярмарок в Берліні, 19 січня 2018

Зокрема, два бокали вина чи пива на день можуть на 18% знизити ризик передчасної смерті, тобто ефект буде навіть більший, ніж від занять фізкультурою, які також добре впливають на тривалість життя.

Такі дані отримали в результаті дослідження проведеного Інститутом проблем пам'яті та неврологічних розладів Університету Каліфорнії. Участь в дослідженні брали люди, старші за 90 років.

Як зауважує Time, "ключовою вимогою" для позитивного ефекту від вживання алкоголю є помірність, оскільки, на думку інших вчених, міцні напої можуть сприяти появі серцевих захворювань, а також певних типів раку та ожиріння.

Електронно, але не креативно

Арно Нурі, директор одного із найбільших видавництв світу Hachette Livre, вважає електронні книжки "дурницею", пише Guardian. За його словами, рівень продажів, на який вийшли цифрові видавництва в США та Британії, залишиться незмінним.

Копирайт изображения Getty Images

"Це ліміт формату електронних книжок. Електронна книжка - дурний продукт. Це те саме, що й друкована книжка, просто вона електронна. Ані креативності, ані більших можливостей, ані реального цифрового досвіду", - вважає Нурі.

На його думку, одна з причин нестачі креативності - поганий рівень володіння ноу-хау серед видавництв.

"Видавці та редактори звикли до роботи із рукописом і створення плаского дизайну. Вони не знайомі з повним потенціалом тривимірності та цифрових технологій", - стверджує Нурі.

Він допускає можливість винайдення відмінного формату від електронних книжок для роботи із контентом, що відрізнятиметься технічними можливостями подання тексту.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему