Огляд ЗМІ: Пайфер - Порошенку: "візьміться за реформи"

В огляді:

  • Два виклики для України
  • Три висновки для західних демократій
  • Археологи ідентифікують "митців"
  • Артефакти сучасності на продаж

Операція "налягти на реформи"

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер закликав Петра Порошенка "не використовувати конфлікт з Росією як виправдання", а натомість "взятися за реформи"

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер закликає президента Петра Порошенка пришвидшити темпи реформ, сповільнення яких з 2016 року шкодить відносинам Києва з МВФ і західними партнерами.

"Сьогодні перед Україною стоять дві проблеми: протидія російській агресії та завершення внутрішніх реформ", - пише він у статті для Національного інституту передових досліджень США (Інститут Брукінгс).

"Аби досягти успіху, Київ не може дозволити собі зосередитися лише на російській загрозі, він має вирішувати обидві проблеми", - наголошує пан Пайфер.

Він посилається на дані опитувань, які свідчать про стрімке падіння президентського рейтингу Порошенка і зростання незадоволення суспільства через недостатню боротьбу з корупцією і нездатністю обмежити вплив олігархів на політику.

"Йому (Петру Порошенку. - Ред.) не слід використовувати конфлікт з Росією як виправдання. Необхідно налягти на реформи", - закликає Пайфер.

Прозорість як рішення

Західні демократії мають зробити три "неприємні" висновки з російського втручання у справи США, йдеться у головній статті The Economist, проілюстрованій восьминогом із головою російського президента Володимира Путіна.

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Президент Росії Володимир Путін називає заяви про втручання Росії в американські вибори "абсурдом"

По-перше, соціальні мережі є більш потужним засобом дезінформації, ніж старі технології вкидання історій і підкупу журналістів. До того ж, їхнє застосування не потребує великих капіталовкладень.

"Нікому невідомо, як незадоволення, яке вони генерують, змінює політику, але можна припустити, що воно поглиблює розбрат за партійною ознакою і зменшує простір для компромісу", - пише видання.

По-друге, продовжує The Economist, Росія не створила нові суперечності в американському суспільстві, а зіграла на тих, що вже є.

"Однак найбільш важливий урок - це те, що реакція Заходу виявилась "жахливо слабкою"", - стверджує видання і бачить в цьому часткову провину як Барака Обами, так і Дональда Трампа.

"Антидот" журнал бачить у поверненні довіри виборців до влади шляхом поліпшення прозорості діяльності як чиновників, так і соціальних мереж.

Символізм неандертальців

Автор фото, Science Photo Library

Називати когось "неандертальцем", можливо, вже не образливо, адже археологи щойно змінили думку про "руки майстрів", який залишили наскельні малюнки в печерах Іспанії, пише New York Times. Це були не сучасні люди ранньої доби, як досі вважали вчені, а саме неандертальці.

Отже, вони були здатні мислити символами, і, ймовірно, мали інші досягнення, які не дійшли до наших днів.

"Якщо є символи, є і мова", - стверджує співавтор дослідження, археолог з університету Барселони Жоао Зілью.

Вчені змогли прив'язати печерні малюнки до доби неандертальців завдяки сучасній технології аналізу так званого окапникового каменю, який з віком на стінках печер утворює вода. Завдяки урану, який міститься у камені та згодом розпадається на торій, вони дізналися, що малюнки були зроблені понад 64 тисячі років тому, за 20 тисяч років до появи людей розумних у Європі.

Газета нагадує, що попри початкове бачення неандертальців як горилоподібних тварин, "які не можуть рівнятися зі стрункими, розумними людьми", і ті, і ті мали спільного пращура близько 600 тисяч років.

Резюме людини без телефону

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Повне помилок резюме Стіва Джобса оцінили у 50 тис доларів

У березні бостонський аукціонний дім PR Auction виставить культурні артефакти, які примусять багато сердець битися частіше.

Серед них, як пише Guardian, повне помилок і одруківок резюме на невідому посаду, яку Стів Джобс подав за три роки до заснування Apple.

З документа, який складається з однієї сторінки і оцінюється у 50 тисяч доларів, можна дізнатися, що у 1973 році місцем проживання Джобса був вказаний Коледж Рід, який він деякий час відвідував. Попри те, що він мав водійське посвідчення, доступ до транспорту Джобс описував як "можливий, але не ймовірний".

У майбутнього засновника гігантської компанії на той час не було телефону.

Серед інших речей, які будуть виставлені на продаж, картка з відбитками пальців Джимі Гендрікса, оформлена поліцією Торонто під час арешту музиканта за зберігання наркотиків у 1969 році.

Також з молотка піде любовний лист загиблої співачки Еймі Вайнхаус своєму чоловікові Блейку Філдеру-Сівілу, проілюстроване крокодильчиком в обрамленні сердечок.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС