Чому мати Елтона Джона залишила співака без копійки - ЗМІ

Британська преса в останній день зими пише про таке:

  • Чому покійна матуся Елтона Джона викреслила його з заповіту?
  • Чому Європа вкрита снігом, а Арктика тане?
  • Які книжки читав Осама Бен Ладен?
  • Чому зятю Дональда Трампа обмежили доступ до секретної інформації?

Фотографії на згадку

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Мати Елтона Джона Шейла Фербразер заповіла більшу частину свого статку колишньому асистенту співака

Зірка світової поп-сцени, сер Елтон Джон, отримав у спадок від покійної матері лише дві керамічних урни та низку фотографій, пише Daily Telegraph. Газета розповідає, що левова частина чималого спадку пані Шейли Фербразер дістанеться колишньому асистенту співака.

Мати Елтона Джона померла у віці 92 років наприкінці 2017 року. За інформацією Daily Telegraph, більшу частину свого статку, який сягає близько 800 тисяч доларів, вона заповіла колишньому асистенту виконавця Бобу Галлі.

Пан Галлі став яблуком розбрату між сином і матір'ю після того, як сер Елтон зажадав, аби та припинила будь-які стосунки із ним. Але старенька була вперта.

"Боб мені як син. Він завжди був добрим до мене, він живе неподалік і доглядає мене", - заявила вона.

Після цього співак і його матір не спілкувалися кілька років. Вони помирилися лише незадовго до її смерті, коли Елтон Джон потрапив до лікарні із важкою інфекцією. То ж пан Галлі таки отримає чималеньку суму грошей. Решта коштів відійде дружині брата Елтона Джона.

Температурне "божевілля"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Площі арктичного морського льоду зараз зменшуються на 13,2 % за десять років, але селфі з льодовиками зробити ще можна.

На тлі лютих морозів, що скували Європу, вчені реєструють небачене досі підвищення температури в Арктиці, повідомляє The Guardian. Газета пише, що науковці не стримують емоцій, коли б'ють на сполох через нові температурні рекорди за Північним колом. Те, що там відбувається, вони називають "божевільним", "дивним" і "просто приголомшливим".

"Північний полюс не бачить сонячних променів до березня, але цього місяця приплив теплого повітря підняв температуру в Сибіру на 35 градусів за Цельсієм, що вище за історичні середні температури", - розповідає видання.

"Це аномалія серед аномалій. Вона виходить далеко за межі історичних спостережень, і саме це викликає занепокоєння", - цитує The Guardian Майкла Манна, директор Центру наукових досліджень Землі при Університеті штату Пенсильванія в США. Він переконаний, що Арктика вкотре посилає людству "чітке попередження".

Газета розповідає, що температурні коливання в Арктиці відбувалися й раніше. На це впливає сила так званого полярного вихору - кола вітрів, які стримують приплив теплих повітряних мас з континенту. Але останніми роками графіки коливання температур в Арктиці нагадують електрокардіограму.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
На думку науковців, це - наслідок глобального потепління

"Піки тепла стають частішими та тривалішими", - цитує The Guardian Роберта Роде, провідного вченого з Berkeley Earth, некомерційної організації, яка досліджує зміни клімату. Це, своєю чергою, призводить до стрімкого танення льодового шару.

За даними NASA, площі арктичного морського льоду зараз зменшуються на 13,2% за десять років.

Поки вчені намагаються зрозуміти механізми кліматичних "викрутасів", примхи природи вже ускладнюють життя людей, зазначає The Guardian. Погода в Європі протягом останніх трьох днів стала яскравим підтвердженням цього.

Книжкова полиця очільника Аль-Кайди

Уряд США оприлюднив список літератури, яку знайшли в останньому помешканні покійного нині лідера терористичної організації Аль-Кайда. За повідомленням видання The Independent, електронні версії книг англійською мовою навряд чи можна назвати "легким читвом".

Копирайт изображения AFP/Getty Images
Image caption У бібліотеці колишнього лідера "Аль-Кайди" знайшли книжки про розвідувальні організації США, ілюмінатів та таємний "світовий уряд"

Як відомо, американський підрозділ сил спеціального признання захопив і знищив Осаму Бен Ладена у травні 2011 року. Під час спецоперації в пакистанському місті Абботабад, де проживала на той час найбільш розшукувана людина світу, "морські котики" вилучили чимало матеріалів, які проливають світло на особистість і діяльність голови Аль-Кайди.

Перше, що впадає у вічі, - це пристрасть Бен Ладена до серйозних і глибоких досліджень функціонування розвідувальних організацій США. У списку під назвою "Книжкова полиця Бен Ладена" можна побачити чимало книг, в яких йдеться не лише про діяльність, а й про гучні провали розвідок Сполучених Штатів у запобіганні тероризму.

Ще одна тема, яка, очевидно, цікавила Бен Ладена, - це основи західноєвропейської демократії та співіснування ісламу та інших релігій та культур, зокрема середньовічне панування маврів в Іспанії.

Цікавився глава Аль-Кайди й усілякого роду конспірологічними теоріями - на кшталт діяльності секти Ілюмінатів або так званого таємного "світового уряду". Привернула увагу Бен Ладена і книга про те, що терористична атака на США 11 вересня відбулася за допомогою і погодження адміністрації США, очолюваної Джордем Бушем-молодшим.

У списку є й книги більш прикладного призначення, як от опуси про спортивне харчування, Книга 2008 рекордів Гіннеса (дитяче видання) і навіть довідник із запобігання самогубству, розповідає Independent.

Без доступу до державних таємниць

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Зятю президента США Джареду Кушнеру обмежили доступ до держтаємниці

Зятя нинішнього президента США Дональда Трампа, Джареда Кушнера, позбавили доступу до надсекретної інформації, повідомляє The Daily Mail. Таке рішення щодо чоловіка доньки пана Трампа, Іванки, прийняв голова президентської адміністрації Джон Келлі.

Daily Mail пише, що однією з причин такого кроку стало викриття фактів, що іноземні держави, стосунками з якими опікувався Джаред Кушнер в якості старшого радника Білого Дому, робили спроби впливати на нього.

Газета зазначає, що пан Кушнер є послаником Дональда Трампа на Близькому Сході. Серед країн, чиї уряди намагалися "маніпулювати" девелопером, який не мав жодного досвіду у дипломатії, The Daily Mail називає Китай, Ізраїль, ОАЕ і Мексику.

"Вони були озброєні інформацією про те, що його сімейний бізнес терміново потребував фінансових партнерів, які могли б допомогти позбавитися величезних боргів", - зазначає газета.

Наразі президент Трамп відкрито не висловив жодних заперечень щодо рішення голови своєї адміністрації. А прес-секретар Білого Дому Сара Хакабі Сандерс наголосила, що пан Кушнер "залишається цінним членом команди".

Підготувала Наталка Матюхіна, Моніторинг ВВС

Новини на цю ж тему