Чи потрібен Україні дефолт за сценарієм Коломойського - огляд ЗМІ

У понеділок, 27 травня, іноземні ЗМІ висвітлюють наступні теми:

  • Як на Заході сприймають слова Коломойського про дефолт
  • Як забруднення води антибіотиками підвищує стійкість бактерій
  • Чому китайські студенти масово обирають навчання у Британії
  • Чому компроміс щодо угоди про брекзит став примарним

Чи варто Україні оголошувати дефолт

Копирайт изображения Getty Images

Financial Times пише про поради Ігоря Коломойського щодо того, як Україні покращувати своє економічне становище.

В інтерв'ю виданню Коломойський заявив, що Україні варто було б ставитись до своїх кредиторів так, як це робить Греція. У 2015 році ця країна стала першою серед розвинутих держав, яка не повернула вчасно борги перед Міжнародним валютним фондом, нагадує Financial Times.

"Щоб обслуговувати зовнішній борг у розмірі приблизно 60% ВВП, Україні потрібні позики від МВФ, які фонд надає в рамках програми stand-by. Цього і наступного року настає пік виплат, але Коломойський серед іншого припускає, що Україні нічого боятись, якщо вона оголосить дефолт", - пише газета.

Вона цитує Коломойського, який звернув увагу на те, що Аргентина неодноразово оголошувала дефолт і це нібито не призвело до чогось жахливого.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Центр аргентинської столиці Буенос-Айрес під час повстання за три дні до оголошення дефолту, 20 грудня 2001 року. Жертвами зіткнень з поліцією стали 39 людей

"Коментарі Ігоря Коломойського в інтерв'ю Financial Times викличуть занепокоєння серед західних партнерів Києва навіть попри те, що Зеленський заявив, що дотримуватиметься умов програми економічного порятунку України обсягом 3.9 мільярди доларів", - пише газета.

Видання також не оминає увагою заяву Коломойського про те, що ЄС і США спишуть Україні борги як плату за страждання країни під час боротьби з Росією. "Це ваша гра, ваша геополітика", - цитує його газета.

Financial Times підкреслює, що ставлення Зеленського до справи Приватбанку стане для нього "ключовим тестом" на першому етапі президентства, в якому стане зрозуміло, чи є він "незалежним від свого соратника-мільярдера".

Що можна знайти у річковій воді

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Дунаї в Австрії виявили наявність семи антибіотиків, чий обсяг учетверо перевищує допустимий рівень.

Guardian пише, що в річках в усьому світі накопичилась значна кількість антибіотиків, і називає це серйозною загрозою для людства.

Газета посилається на результати масштабного дослідження, представлені на конференції у Гельсінкі. Воно показало, що Темза, Дунай та сотні інших річок забруднені слідами антибіотиків, які є критично важливими в лікуванні серйозних інфекцій.

Зразки, узяті з Дунаю в Австрії, показали наявність семи антибіотиків, чий обсяг учетверо перевищує допустимий рівень. Ця річка, яка є другою найбільшою у Європі, є одночасно найбільш забрудненою на континенті.

Усього вчені вивчили зразки з 711 місць на планеті і знайшли сліди антибіотиків у 65 відсотках із них. Річки у країнах Африки і Азії, де живуть переважно люди з невисоким доходом, є найбільш проблемними, заявили дослідники. Наприклад, у Бангладеш рівень метронідазола (антибіотика, що лікує вагінальні інфекції - Ред.) у воді перевищує безпечний рівень у понад 300 разів.

За словами професора Вільяма Гейза, який вивчає резистентність антибіотиків, але не був залучений до дослідження, навіть незначні концентрації антибіотиків у навколишньому середовищі можуть призводити до того, що бактерії ставатимуть все більш стійкими до цих ліків.

Аби завадити цьому, країни мають запроваджувати більш надійні механізми утилізації медичних препаратів і забезпечувати кращі санітарні умови, пише Guardian.

Як китайські студенти підкорюють Британію

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У британських вишах вже навчаються понад 100 тисяч студентів з Китаю

Китайці стали другою найбільшою спільнотою студентів у Сполученому Королівстві після власне британців, пише французька Monde.

Газета відзначає, що нині у британських вишах навчаються понад 106 тисяч молодих людей із Піднебесної і їхня кількість стрімко зростає. Університети Британії заохочують абітурієнтів з-за меж ЄС, оскільки вони платять більший внесок, ніж ті, хто приїздить з країн Євросоюзу.

Як зазначає видання, особливо популярним місцем є Манчестер. У місцевому університеті навчаються трохи понад 40 тисяч студентів, і п'ять тисяч із них - з Китаю. "Університет має хорошу репутацію в Китаї, частково через футбол", - цитує Monde Річарда Коттона, який очолює відділ набору студентів у цьому виші.

Після переїзду до Британії багато китайських студентів мають проблеми з інтеграцією, визнає Тао Ванг, який навчається у Манчестері. За його словами, є культурний бар'єр між китайськими і британськими студентами.

"Частково це можна пояснити тим, що китайські студенти схильні проводити більшу частину часу за навчанням. І на жаль, на заняттях майже всі присутні є саме китайцями", - цитує його Monde.

Газета пише, що китайські студенти переважно живуть у дорожчих квартирах, а британські - у дешевших і таких, де кожну кімнату винаймає окрема людина.

"Китайські студенти віддають перевагу виконанню домашнього завдання разом. Вони також разом вечеряють вдома, співають у караоке, ходять до магазину. А британські студенти люблять пити спиртне у пабах, де занадто гучна музика. Мої друзі-китайці не люблять паби", - розповів газеті Ванг.

Ще складніший брекзит

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після перемоги на виборах в Європарламент у Британії "Партії брекзиту" на чолі з Найджелом Фараджем компроміс щодо угоди про брекзит нині виглядає ще більш примарним

Times пише, що результати виборів до Європарламенту майже виключають компроміс щодо брекзиту у Британії.

Попередні підсумки виборів у Сполученому Королівстві свідчать про те, що найбільше представників у Європаламенті від цієї країни матиме "Партія брекзиту". Її лідер Найджел Фараж є прихильником виходу з ЄС за будь-яких обставин.

"Найбільшими переможцями стали партії з найменш неясним ставленням до майбутніх відносин Британії з Євросоюзом", - відзначає Times. На думку газети, численні голоси за Партію брекзиту означають, що виборці все більш скептично налаштовані щодо компромісного виходу з ЄС, який пропонують дві найбільші партії країни.

"Прихильники брекзиту не зацікавлені в угоді, яка б залишила Британію прив'язаною до європейських інституцій у найближчий чи середньостроковий період", - зауважує видання.

На думку автора статті, вибори до Європарламенту значно ускладнили життя як консерваторам, так і лейбористам. Компроміс щодо угоди про брекзит нині виглядає ще більш примарним, вважає Times.

"Тепер це битва до кінця між усе більш поляризованого електорату", - робить висновок газета.

Огляд підготувала Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему