''Зустріч революціонерів''

газети

Преса у п’ятницю обговорює зустріч президентів Віктора Ющенка і Міхаїла Саакашвілі; коли Павло Лазаренко повернуться в Україну та чи піде у відставку тренер збірної з футболу Михайличенко.

“Комерсант-Україна” у статті “Дружба знає кордони” розповідає про зустріч Віктора Ющенка із грузинським лідером Міхаїлом Саакашвілі і пише, що обидва президенти вважають Росію своєю “маленькою проблемою”.

Від візиту президента Грузії в Україну дипломати не чекали сенсацій, вважає газета. Співрозмовник у секретаріаті президента України сказав виданню, що його можна назвати навіть не робочим, а дружнім. Видання також пише, що логічним продовженням теми стало оприлюднення паном Ющенком листа президенту Російської Федерації Дмітрію Медвєдєву з проханням переглянути газові контракти. В Кремлі позицію українського лідера назвали “шантажем”.

“День” на цю ж тему пише про "Зустріч революціонерів". На думку газети існує декілька обставин, щоб виділити цей візит серед інших візитів глав іноземних держав до Києва. По-перше, вони обидва є лідерами революції. По-друге, обидва президенти вважають, що основою безпеки країн є інтеграція в євроатлантичні структури. Крім цього, з різних причин у них існують проблеми у стосунках з Кремлем.

У підсумок видання пише, що між Україною та Грузією, Ющенко та Саакашвілі є багато спільного. Більшість громадян обох країн виступили на захист демократії і підтримали цих лідерів. Українці та грузини покладали однакові сподівання на майбутню владу. Торік президент Саакашвілі склав один іспит — його переобрали на посаду президента. Тепер подібний іспит 17 січня складатиме український президент. І залишається під великим питанням, чи вдасться йому в Україні повторити успіх свого кума. І не менш важливим питанням є те, чи дадуть належну оцінку українці спадщині помаранчевої революції — демократичним завоюванням, пише «День».

“Газета по-київськи” вважає, що повідомлення про можливе повернення Павла Лазаренка до України “під вибори” виявилися неправдою. За ґратами йому потрібно відсидіти ще щонайменше півтора року.

Автор багатьох публікацій і книг про Лазаренка Борис Брагінський розповів газеті, що Павло Лазаренко завжди любив робити гучні заяви, перед кожними виборами він оголошує, що ось-ось повернеться в Україну. Але найближчим часом цього, за його словами, не станеться. Важко сказати, як рахувати йому уже відбутий термін, але Лазаренко сидітиме ще від півтора до чотирьох років.

«Україна молода», пишучи про недоліки роботи тренера Олексія Михайличенка, вважає, що розділити з тренером провину мають і гравці, і боси українського футболу.

Григорію Суркісу доведеться визнати, що він не лише не вгадав із наставником команди, а й провалив організацію вболівальницької підтримки на домашньому матчі «плей–офф». Понад 20 тисяч порожніх місць на «Донбас–Арені» — це докір непомірним фінансовим апетитам керівництва ФФУ.

А «Газета по-українськи» пише, що українці збирають підписи за звільнення Суркіса та Михайличенка. Наразі в Інтернеті погодилися віддати голоси 3900 громадян.

Хто заробив на грипі?

В розпорядження газети “Дело” потрапив звіт міністерства охорони здоров’я, в якому міститься детальна інформація про те, як витратили гроші, що їх з бюджету виділили для боротьби проти епідемії грипу. Виділивши на це 500 мільйонів доларів, чиновники вирішили обійтися без обов’язкової в таких випадках процедури тендеру, посилаючись на термінову необхідність. Внаслідок практично всі закупки були проведені за участі посередників. Серед них є як відомі дистриб’ютори, так і компанії, про які гравці фармацевтичного ринку нічого не чули. Скандали навколо тендерної політики міністерства охорони здоров’я розгораються уже не вперше. Там поки не можуть пояснити свої дії, пише газета.