Поступилися принципами - преса про газ

газ
Image caption Штрафів не буде, але якою ціною?

"Поступилися принципами" - заголовок газети "Коммерсант Украина". Часопис коментує підписані 24 листопада у Москві між Нафтогазом України і російським Газпромом додатки до газового договору, згідно з якими російський монополіст погодився зменшити поставки газу в Україну наступного року і не застосовуватиме штрафні санкції нинішнього року.

Хід переговорів сторони не коментують, проте джерела, близькі до Нафтогазу, сказали часопису, що Газпром пропонував Україні підписати угоду щодо 2010 року в кінці наступного року. В таких умовавх Нафтогаз працював би в підвішеному стані весь цей час.

На думку президента Київського міжнародного енергетичного клубу Олександра Тодійчука, спроба Газпрому затягти підписання контракту на 2010 рік пов'язана з наступними президентськими виборами в Україні. Він вважає, що це гарний механізм впливу на політику в Україні.

Експерт в галузі енергетики Сергій Тулуб вважає, що Газпром затягував підписання угоди на 2010 рік, відстоюючи свої комерційні інтереси, оскільки нині іде договірна кампанія в країнах ЄС, а угода з Україною дала би підстави іншим споживачам вимагати аналогічних поступок, чого не хоче допустити російський монополіст.

А так хотілося перемоги...

Друга тема, яка активно дискутується на шпальтах часописів - це нічия "Динамо" Київ у матчі з казанським "Рубіном" 0:0, яка залишила дуже мало шансів киянам вийти у плей офф Ліги чемпіонів. Заголовок "Газети по киевски" - "А так хотілося неба в "рубінах"..."

Для того, аби вийти у плей офф, киянам потрібно перемагати 9 грудня іспанську "Барселону". Але після вчорашньої гри, каже часопис, в це диво мало віриться. Непрогнозованість "Динамо", гра на стратегію, а не на перемогу, нездатність вистрелити у вирішальний момент - ось що псує всі враження від гри, якість якої теж бажає бути кращою, констатує часопис. "Економические известия" порушують тему виборчих процесів. І нагадують, що нині начебто знову розпочалися переговори щодо коаліції між БЮТ і регіоналами. Лідер опозиціії Віктор Янукович зробив застереженння, що переговори стосовно нової коаліції можна буде вести лише після першого туру виборів президента, а прем'єром за таким розкладом має бути лише регіонал.

В БЮТ називають такі заяви Януковича капітуляцією. Бютівці кажуть, що після таких заяв регіоналам потрібно замислитися про перспективи свого лідера, якщо він уже нині починає торгуватися за посаду прем'єр-міністра.

"Факти" повідомляють про те, що попри епідемію грипу, вже з грудня відновлять поїздки до України відомі зарубіжні виконавці. За кілька днів столицю вперше відвідає американська поп-зірка Леді Ґаґа. В лютому в рамках світового турне Київ відвідає популярна британська група "Депеш мод". Британці готують музичний вибух у столичному Палаці спорту. Група музикантів і обслуговування складає 75 чоловік, а обладнання перевозить 80 фур.

Після британців Київ відвідають німці. Вперше приїде група "Рамштайн". Любителі нумерології і містики знають, чого очікувати. Перша пісня нового альбому, яка вийшла у світ у вересні, вже стала скандальною. А більш ніж відвертий відеокліп, в яких учасники групи втілили героїнь типових німецьких порнографічних стрічок, заборонили для перегляду навіть в інтернеті.

Волинський сайт "Правда Луцька" розповідає про проблеми утилізації сміття. Водночас кореспонденти розповідають, що, приміром, сміттєвий полігон у селі Брище Луцького району став прибутковим місцем для багатьох людей, принаймні можна заробити вдвічі-втричі більще, ніж на будь-якій іншій роботі. Разом з тим Брищенський смітник вирішили окультурити і захистити місцеву екологію від негативних випарів і з цією метою біля полігону висадили тисячу дерев, які у майбутньому стануть лісосмугою у кілька кілометрів.

Але не так все радісно. За словами місцевих мешканців, багато дітей, які перебувають на території сміттєвого табору, потерпають віж шлункових захворювань, тут часто виникають пожежі, сюди завозяться шкідливі хімічні речовини.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів