Звільнення Аріани та ''повернення'' грипу

газети

Українська преса у п'ятницю про звільнення Аріани, зустріч Порошенка з Клінтон, "повернення епідемії" грипу та Інтернет-портал для усиновлення дітей.

“Комерсант-Україна” у статті про звільнення грецького судна Аріана твердить, що за звільнення корабля з 24 українцями на борту заплатили від 2,5 до понад 3 мільйонів доларів.

Газеті стало відомо, що екіпаж має фінансові претензії до судновласника. За інформацією редактора Інтернет-видання “Морський бюлетень” Михайла Войтенка, компанія-судновласник ще не виплатила морякам зарплату за останні два місяці.

Також родичі моряків хочуть отримати компенсацію у вигляді подвійної зарплатні за час перебування в полоні і за особисті речі, які пірати відібрали у екіпажу. Втім, власник балкера запевняє, що регулярно перераховував зарплатню дружинам моряків, а всі компенсації, які він мусить виплати згідно із законом, він виплатить.

“Сегодня” цитує президента Ющенка, який розповів, як проходили переговори з піратами. За його словами, тема звільнення часто заходила в глухий кут. Але зараз операція завершена. Найближчим часом моряки отримають допомогу медиків у найближчому порту, а тоді українським літаком їх доправлять на батьківщину.

“День” аналізує першу зустріч міністра закордонних справ України Петра Порошенка та Державного секретаря США Гіларі Клінтон у Вашингтоні та установче засідання комісії США—Україна зі стратегічного партнерства.

Видання вважає, що ці зустрічі виправдали сподівання сторін. Українська сторона почула з боку глави Держдепартаменту запевнення розвивати широке партнерство з Києвом і підтвердження, що гарантії безпеки, які Сполучені Штати та Росія дали Україні після відмови від ядерної зброї, будуть дотримані. А американська сторона почула з боку Порошенка запевнення, що президентські вибори наступного місяця пройдуть чесно, відкрито і у відповідності до міжнародних стандартів.

«Сегодня» стверджує, що в Україну достроково повернулася епідемія грипу.

Медики, за словами видання, стверджують, що це ще не друга хвиля, і запасаються ліками. За оперативною інформацією МОЗ, епідеміологічний поріг перевищено у п’яти регіонах. В міністерстві також заспокоюють, що, мовляв, нічого екстраординарного в цьому немає. Просто по завершенню карантину діти пішли в школи та дитсадки, не встигнувши перехворіти грипом, тому і підхоплюють вірус. В цей же час експерти попереджують, що «друга хвиля» захворюваності невідворотно накриє Україну.

«Україна молода» розповідає, що вУкраїні запрацював перший Інтернет–портал, де можна побачити дітей, яких можна всиновити.

Загалом першими учасниками проекту стали триста дітей із різних регіонів. На сайті вперше виставлені фото та відео реальних дітей, яким потрібна сім’я. Можливо, очі цих малюків стануть тим останнім аргументом, якого так не вистачає потенційним батькам... Упродовж цього року українські сім’ї всиновили понад дві тисячі дітей, констатує газета.