Журнал Економіст: не помаранчами єдиними...

Британський часопис "Економіст" пише про українські вибори. Стаття під заголовком "Помаранчі - це не єдиний фрукт" (таку назву мав відомий роман Джанет Вінтерсон) починається так:

"Добра новина те, що ніхто не може передбачити результат президентських виборів в Україні 17 січня, і це ознака здорової демократії".

Журнал нагадує читачам, що переможець попередніх виборів і герой Майдану Віктор Ющенко навряд чи втримає посаду, а в другий тур, очевидно, вийдуть Віктор Янукович і Юлія Тимошенко.

Часопис пише: "Після кількох років політичної кризи вибори нарешті не зупиняють життя в Україні. Намети демонстрантів, які колись були неодмінним атрибутом українського політичного життя, поки що відсутні. Політична боротьба жорстока, що відображують телеканали, які пропагують інтереси своїх впливових власників. Проте принаймні загальне висвітлення кампанії - розмаїте".

Проте журнал пише, що є й погані новини: "Кредит довіри, отриманий після Помаранчевої революції, переважно згайновано, корупція повсюди, суди нечесні, інституції нефункціональні, а економіка, в якій домінують сталеливарні та хімічні заводи радянської доби, хвора".

"Замість реформувати Україну, політики боролися за владу і ресурси, блокуючи рішення одне одного. Приклад цього - нещодавні дії пана Ющенка, спрямовані на те, щоб пошкодити пані Тимошенко за будь-яку ціну, навіть якщо вони дискредитують країну".

"Економіст" наводить приклад - позика МВФ передбачала певний ліміт дефіциту бюджету, який було перевищено, коли президент підписав закон про збільшення зарплат у державному секторі, і фонд змушений був призупинити останній транш.

Далі журнал пише про обіцянки реформ з боку Тимошенко і Януковича. Нагадуючи про заслуги Тимошенко на посаді прем'єра, журнал додає, що "її потяг до контролю над цінами, інстинкти демагога і інтриги виглядають тривожно".

Щодо Віктора Януковича журнал пише менше, згадуючи, що з його боку не буде такого мікроменеджмента, як з боку Тимошенко, але його політичний табір включає посадовців, що були причетні до скасованого газового посередника. Журнал не вдається в подробиці, але пише, що Кремль, який підтримував пана Януковича в 2004 році, цього разу погодиться з будь-яким із двох чільних кандидатів.

Журнал підсумовує: найгірша ситуація буде, якщо обидва кандидати в другому турі отримають майже однакову кількість голосів, і тоді жоден із них не захоче визнати поразку. Тоді, пише Економіст, очікуйте в Києві нових наметів.