FT: МВФ відкинув прохання України

Такий заголовок у Файненшал Таймс, який повідомляє, що МВФ очікує ухвалення більш чіткого бюджету на 2010 рік та досягнення політичного консенсусу в Україні з бюджетних питань.

Українські урядовці розраховують, що МВФ дасть згоду принаймні на використання резервного фонду Національного банку для сплати боргів за російський газ та соціальні виплати.

Міністр фінансів Ігор Уманський заявив, що переговори щодо надання чергового траншу позики МВФ не принесуть результатів до нового року і будуть перенесені на кілька тижнів.

Файненшал Таймс зауважує, що президент Ющенко та прем’єр-міністр Юлія Тимошенко змагаються на президентських виборах, що відбудуться у січні і їхні позиції щодо фінансової політики категорично розбіжні.

Відсутність коштів на сплату рахунків за газ може потенційно призвести до повторення ситуації минулого січня, коли Газпром відключив Україні газ. Розвал фінансового сектору України загрожує також банкам Євросоюзу, яким належить 40% фінансових активів українських банків, пише ФТ.