Рейтер: Янукович обіцяє вберегти Україну від НАТО

В. Янукович у Львові 17 грудня (фото Франс Прес)

“Янукович обіцяє вберегти Україну від НАТО” – під таким заголовком Рейтер-Канада пише про передвиборчі обіцянки одного з провідних кандидатів у президенти України.

Кореспондент Рейтер пише, що Віктор Янукович обіцяє не допустити членства України в Північно-Атлантичному альянсі у випадку перемоги на виборах.

У статті також згадується обіцянка лідера опозиції покращити стосунки з Росією, які «різко погіршилися» за останні 5 років президентства Віктора Ющенка.

Рейтер пише, що 59-ти річний Янукович заявив газеті “Комсомольська правда в Україні”, про свої наміри вберегти Україну від будь-яких воєнних блоків, включно з НАТО, членство в якому було одним завданням Віктора Ющенка:

“Україна абсолютно є і буде позаблоковою державою... Ми не будемо прагнути вступати будь куди, НАТО чи ОДКБ (Організація договору колективної безпеки), - додав Віктор Янукович, маючи на увазі угоду колективної безпеки під патронатом Росії, яка об’єднує деякі колишні республіки Радянського союзу.

Рейтер зауважує, що Віктор Янукович розглянув би пропозицію російського президента Дмітрія Мєдвєдєва щодо нової Європейської системи безпеки.

Згадуючи про позицію Януковича під час конфлікту між Грузією і Росією, Рейтер пише, що Янукович заявив, що війна засвідчила, що Україна має бути миротворцем, не виступаючи на боці жодної зі сторін.

Водночас пан Янукович підкреслив, що Україна й надалі прагнутиме покращити свої шанси на вступ до Європейського Союзу, підвищивши рівень життя та реформувавши свою економіку:

“У зовнішній політиці ми будемо дотримуватися прагматичного і збалансованого курсу. Ми будемо і надалі розвивати процес євро інтеграції, але на основі внутрішньої модернізації та трансформації України.”

Повертаючись до улюбленої політичної теми Януковича – питання прав російськомовного населення – він сказав, що «покладе край» «політиці дискримінації» російськомовного населення і повторив докори президента Медвєдєва на адресу президента Ющенка про те, що “примусова українізація” в освіті призвела до напруги в російськомовних регіонах.

Пан Янукович, пише Рейтер, пообіцяв на законодавчому рівні покласти край мовній «дискримінації», але не поточнив як саме він це зробить.