'Обзервер': Україна дивиться на Схід, до Москви

Стаття в Обзервер

Британський недільний часопис "Обзервер" (Observer), сестринське видання газети "Гардіан", що виходить в інші дні тижня, присвячує цілу шпальту Україні напередодні виборів.

Авторка Міріам Елдер аналізує ситуацію в Україні з Москви, як і багато інших її колег-журналістів, що малюють картину життя в Україні зі столиці сусідньої держави.

Газета пише: "5 років тому українську Помаранчеву революцію прославляли як новий старт для країни, яка почала дивитися в бік Заходу, на Європейський Союз та НАТО. Але в той час, як виборці готуються до президентських виборів наступної неділі - перших президентських виборів, відколи вони відкинули старе керівництво, що лишилося ще з радянських часів, - перший "кольоровий" реформістський рух Європи, здається, видихався". (Очевидно, авторка не згадала чи не зарахувала до "кольорових" грузинську "революцію троянд", що відбулася перед українською "помаранчевою").

"Обоє найпопулярніших кандидатів, - продовжує часопис, - дають зрозуміти, що пріоритетом будуть тісніші зв'язки з Росією, чи з прагматичних, чи з ідеологічних міркувань. Таким чином, вибори стануть похоронним дзвоном по прозахідній революції, яка дегенерувала в болото політичних міжусобиць, ускладнене економічною кризою".

Газета розповідає читачам, хто такі Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Хто б з них не виграв, пише "Обзервер", мета вступу до НАТО, куди й надалі прагне вступити Віктор Ющенко, майже напевно буде закинута.

Часопис продовжує: "Як вважається, Янукович розсердив Москву своєю підтримкою прагнень України вступити до ЄС. Проте Тимошенко несподівано стала в Кремлі героїнею, пом'якшивши свою антиросійську позицію, під знаком якої вона вела кампанію в 2004 році і провела своє раннє прем'єрство. Залишаючись прихильницею ЄС, вона побудувала прагматичний альянс із Владіміром Путіним, прем'єр-міністром Росії".