Таймс: Два Ту-160 вторглися у Британію

Два російських стратегічних бомбардувальники Ту-160, які можуть нести ядерну зброю вторглися у британський повітряний простір біля Шотландії.

Image caption Британський Торнадо перехоплює Ту-160 над Шотландією

Британський командувач підрозділу винищувачів Марк Коріндж, чиї літаки Торнадо, випровадили непрошених гостей повідомив Таймс, що з початку 2009 року, таких вторгнень російських літаків було понад 20, тобто частіше як щомісяця.

Міністерство оборони Великої Британії підтвердило порушення повітряного простору і оприлюднило фотографії російських літаків, що стало новим прецедентом.

Командувач ескадрильї винищувачів Коріндж заявив часопису Таймс, що його підрозділ пильнує цілодобово, аби у британський простір не потрапляли невідомі літаки, але визнав, що більшість британців будуть здивовані регулярністю російських «залетів». Російські пілоти не контактують британських авіадиспетчерів і тому походження літаків має встановлювати військова авіація Британії.

Стратегічна авіація СРСР регулярно «випробовувала» пильність британської повітряної оборони у минулому, і цю практику було відновлено сучасною Росією.