Сікорскі: зачекаємо з припущеннями

Газета Виборча вміщує інтерв'ю з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорскім, який першим отримав новину про падіння літака. Саме йому задзвонив посол Польщі з літовища під Смоленськом, а відтак міністрові довелося повідомити про трагедію керівнику Сейму та братові загиблого президента.

Радослав Сікорскі повідомив, що польський посол дзвонив з аеродрому стоячи за сто метрів від уламків літака, і у перші хвилини всі ще сподівалися, що хтось переживе падіння літака.

«Ми і наділ перебуваємо в стані шоку з огляду на те, що сталося. У такому ж стані, мені здається і російська влада. …Прем'єр Путін поінформував, що знайдено чорні скрині літака. Сподіваємося, що вони допоможуть нам встановити, чому їм довелося сідати в таких важких умовах», - сказав міністр.

На запитання часопису, чому пілоти літака ухвалили сідати попри поради наземних авіадиспетчерів, Радослав Сікорскі відповів:

«Наразі це припущення. Я був першою особою, яка буквально за кілька хвилин після трагедії отримала це повідомлення. Перша інформація булла така, що вежа управління полетами радила не здійснювати посадку. Однак, з огляду на те, що ми маємо чорні скриньки, то гадаю, слід стриматися від припущень і дозволити фахівцям встановити перебіг трагедії».

Міністр Сікорскі також повідомив часопису, що на місце катастрофи вирушили польські слідчі прокуратури.

Новини на цю ж тему