FT: Захід мовчить щодо України

Стаття в ФТ. Фото з архіву

Британський діловий часопис Файненшл Таймс пише цими вихідними про протести в Україні після підписання угоди про продовження оренди російського флоту в Криму.

Переказуючи позицію колишньої голови уряду, а тепер опозиціонерки Юлії Тимошенко, ФТ пише: "Згідно з лідером опозиції країни, новий український уряд поставив крихку демократію та незалежність під ризик через історичну угоду з Росією щодо її Чорноморського флоту".

Газета нагадує про подробиці угоди і пише про позицію Юлії Тимошенко: "Вона визнала, що опозиція не має великої можливості для маневру, бо президент консолідував виконавчу, законодавчу і судову владу. Це, за її словами, показує необхідність того, аби західні союзники України, зокрема США та Європейський Союз, 'перестали заплющувати очі на те, як Віктор Янукович топчеться по конституції України та свободі преси'".

ФТ нагадує, що Захід підтримував українську опозицію під час Помаранчевої революції, але останнім часом мовчить. Газета пише, що західні уряди прагнуть припинення політичного хаосу в Україні.