FT прогнозує Британії ''підвішений парламент''

У Британії наближаються вибори - і що ближче до виборів, то більш реально постає перспектива того, що наступний парламент буде так званим підвішеним, тобто що жодна партія не матиме абсолютної більшості, і їм доведеться формувати коаліцію.

Коаліції в цій країні побоюються, і багато хто в Україні зрозуміє, чому.

Financial Times пише, що Нік Клегг, лідер традиційно третьої, але зараз популярної партії ліберальних демократів, говорить усе більш прихильно про можливість коаліції з консерваторами.

У редакційній статті Financial Times пише: "Торі, тобто консерватори, пропонують найкращий шанс на оновлення. Слово "зміни" рикошетом пройшло по британських виборах. Їх обіцяли всі головні партії, включно із нинішнім лейбористським урядом, із різним ступенем імовірності. Жодна з них не переконала насторожену громадськість".

"До певної міри це тому, що електорат не певний того, яких саме змін він хоче. Національний настрій коливається між цинізмом та зневагою до політиків. Головні, хто від цього виграв, - це ліберальні демократи, які перетворилися - частково завдяки своїй новизні - з маргінальних гравців на потенційних партнерів у новому уряді".

"Проте партії не проговорили чітко того, про які саме зміни йдеться. Кампанія занадто багато фокусувалася на особистостях, а не на серйозних проблемах. Телевізійні дебати між лідерами партій на певний час захопили уяву громадськості, проте ціною цього було утвердження ідеї про політику як ігрове телешоу. Реальна різниця в програмах була затьмарена".

Financial Times доходить висновку, що сьогодні в Британії потрібні зміни, подібні до тих, які принесла наприкінці 70х консерваторка Маргарет Тетчер, і каже, що, на думку видання, найкраще з цим справляться консерватори.

У редакційній статті про українські президентські вибори перед їх другим туром Financial Times писала про те, що Україні найбільше потрібна стабільність, а її найкраще створить Віктор Янукович.

Газета твердила, що Віктор Янукович буде балансувати зовнішню політику між ЄС та Росією і не піде на невигідні для України поступки Росії, і що він є кращим вибором для України, ніж Юлія Тимошенко.

Тим часом ліва газета Guardian, яка традиційно підтримує лейбористів, веде дискусію на своїх власних сторінках, де одні оглядачі агітують за лейбористів, а інші - проти.

Тут-таки є й стаття нинішнього премє'ра Гордона Брауна, який агітує проти нових улюбленців публіки - ліберальних демократів. Стаття Брауна називається "Не дури себе, Ніку": він звертається до лідера ліберальних-демократів Ніка Клегга і до виборців в округах, де результати непевні, з емоційною заявою про те, що лейбористи - це єдина партія, яка має план виходу з кризи.