ДТ: Піррова угода?

Тижневик Дзеркало тижня вміщує центральним матеріалом статтю про суперечку Нафтогазу України з компанією посередником РосУкрЕнерго під заголовком Пірова угода?

Image caption ДТ: Дмитро Фірташ просить 8 мільярдів доларів, але може нічого не отримати

У попередньому номері «ДТ» повідомило, що НАК «Нафтогаз України» мав намір підписати мирову угоду з компанією «РосУкрЕнерго» (РУЕ) ще до закінчення арбітражного розгляду в Стокгольмі і повернути їй 11 млрд. кубометрів газу, вилучених у січні 2009 року. 18 травня співвласник РУЕ Дмитро Фірташ публічно підтвердив цю інформацію і попросив понад 8 млрд. дол.

На думку газети насправді оголошувані цифри покликані не стільки заявити запитальну позицію РУЕ, скільки залякати громадськість. Залежно від того як рахувати контракти, Нафтогаз України може не мати боргу взагалі і в його інтересах було б дочекатися рішення арбітражного суду. Однак, на думку часопису питання є політичним і вирішувати його буде не хто інший як Віктор Янукович, який хоча і називається газетою другом пана Фірташа, але також є президентом України, якій 8 мільярдів доларів зовсім не зайві.

На цю ж тему вміщує центральний матеріал часопис Комерсант Україна. Заголовок проголошує, що «Дмитро Фірташ пішов на невиправданий суд». За версією газети пан Фірташ вимагає повернення йому майже п’яти з половиною мільярдів доларів, але на думку експертів може взагалі нічого не отримати. В залежності від того яку ціну газу враховувати за основу розрахунків - максимальну, чи мінімальну – Нафтогаз України може доплатити символічну плату за газ компанії-посереднику, або ж віддати спірний борг газом. Але зі іншого боку, міркує Комерсант, з огляду на те, що пана Фірташа запрошували на зустріч президентів Росії та України, його позиція є близькою до нової влади, а відтак рішення може бути ухвалене не на користь Нафтогазу України.