''Європейська держава, яка дружить з Росією'

Діловий часопис регулярно висвітлював і виборчу кампанію в Україні
Image caption Діловий часопис регулярно висвітлював і виборчу кампанію в Україні

Файненшл таймс друкує статтю про Україну авторства Адріана Каратницького, дослідника Атлантичної Ради США і консультанта з питань Східної Європи.

"Європейська держава, яка має дружні зв'язки з Росією" - так називається стаття.

"Чи Україна рухається до Росії і від Європи? Кілька останніх розвитків подій показують, що це може бути так. Хоч маятник і хитнувся в бік Москви, можна твердити, що в наступні кілька місяців буде досягнено балансу зовнішньої політики".

Автор переказує домовленості Києва та Москви і нові пропозиції останньої. "Все це разом взяте виглядає як економічне захоплення України. "Але не всі ці ідеї варто відкидати, - пише газета.

"Зрештою, через замороження стосунків під час президентства Віктора Ющенка зупинилося важливе джерело інвестиційного капіталу - життєво важливе, якщо Україна хоче по-серйозному вийти з кризи. Деякі з російських пропозицій мають сенс - особливо якщо залучити до них третю сторону. Але якщо всі їх втілити без уточнень, вони можуть фундаментально зруйнувати суверенітет України".

Автор так змальовує виклики, що стоять перед новим президентом: "Погодившись допустити Росію близько до економічного та культурного життя країни, президент Янукович постав перед новим викликом: як сформувати почуття національної ідентичності серед свого електорату на сході та півдні України, де ідентичність слабка і тяжіє до російського впливу".

Газета пише: "Президент має амбіції. Досягши високої посади, він не збирається ставати другорядним адміністратором російської провінції. Йому невигідні також і розколота країна та розлючена опозиція - фактори, які призвели до Помаранчевої революції в 2004 році. (...) У президентській команді домінують добре освічені, високопрофесійні люди 30-40 років, які все своє доросле життя прожили в незалежній Україні. Вони підтримують продуманий погляд пана Януковича на Україну як європейську державу з глибокими та дружніми стосунками з Росією".

Темою номера газети Дело є розслідування аварії літака президента Качинського. Газета публікує розшифровки з бортових самописців, які називають чорними скриньками. Серед голосів пілотів, провідниць та диспетчерів є й голос невідомого, але його слова переважно нерозбірливі. Польська сторона, пише газета, зважилася на публікацію стенограм, бо навколо них почалося забагато спекуляцій.

Газета Сегодня дивиться на останні два роки від переобрання Леоніда Черновецького мером української столиці. Газета пише, що з численних транспортних обіцянок мера лише будівництво Московської площі може бути закінчене в цьому році. Хліб, який обіцяли утримувати дешевим, подорожчав, комунальні тарифи зросли. За даними газети, рейтинг підтримки нинішнього мера серед киян - близько 2 відсотків.

Вебсайт Українська правда пише, що Нестор Шуфрич хоче переписати гімн України, принаймні його перший рядок. Про це пан Шуфрич сказав в інтерв'ю тому виданню. Він пропонує прибрати з гімну "Ще не вмерла Україна" і замінити ці слова на "Вічно буде Україна".

А Газета по-українськи пише, що редакцію попросили не присилати на засідання уряду фотографа Андрія Шматова, бо він, мовляв, негарно зняв вихід із машини Дмитра Табачника. За твердженням Газети по-українськи, співробітниця прес-служби кабміну попросила, щоб прислали іншого фотографа, і додала, що фотограф має вести себе як треба.