Преса: ПР працевлаштує Руслана Боделана

Колишній міський голова Одеси Руслан Боделан повернувся до міста. Він начебто полишив роботу у морському торговельному порту Санкт-Петербурга і, як повідомляли раніше кілька агенцій, з посиланням на джерела близькі до пана Боделана, цього разу остаточно повернувся до Одеси.

Image caption В Одесі у Руслана Боделана багато як союзників, так і противників

Руслан Боделан був міським головою Одеси з 1998-го по 2005-й роки. Після перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка він виїхав з України. Тоді проти пана Боделана порушили кримінальну справу за фактом перевищення повноважень. Нещодавно прокуратура повідомила, що справу закрили.

От що розповідає про реакцію в Одесі на це кореспондентка Бі-Бі-Сі Олена Свенціцька: "Політичну складову вбачали і під час відкриття, і під час закритті цієї справи. Руслан Боделан був одним із тих "вигнанців помаранчевої революції", який виїхав з України відразу після подій 2004-2005 років. Можу сказати, що до останнього прокуратура переконувала, що справи були відкриті законно. Називалися правоохоронцями суми збитків, яких зазнала держава – близько півмільйона гривень. Але так само впевнено зараз правоохоронці кажуть, що складу злочину у тих справах не було."

У квітні цього року Боделан вперше повернувся в Україну. Тоді Боделан говорив, що не має наміру брати участь у змаганні за крісло мера Одеси. А політологи відзначали: він скоріше підтримає одного з провідних кандидатів на цей пост.

Олена Свенціцька розповідає, що цього разу пан Боделан приїхав до Одеси достатньо непомітно: "Цього разу він повернувся досить тихо, без особливої помпи, без резонансу - на відміну від своєї першої появи в місті після п’ятирічної відсутності. Пан Боделан приїжджав до Одеси на початку квітня, і тоді розголос був справді великий. Тоді була пишна зустріч в аеропорту, де зустрічали його як прихильники, так і активні супротивники. Це було пов'язано саме з питанням, чи братиме він участь у політичному житті міста. Тоді він заявив, що не має на меті брати участі у виборах мера Одеси. До того ж у Руслана Боделана російське громадянство і за законом він не може брати участь у місцевих виборах в Україні. Як далі розвиватиметься ситуація навколо 68-річного політика, якого вже встигли підзабути в місті, можна буде судити вже з його особистих заяв."

Перший заступник голови Партії регіонів Володимир Рибак заявив, що нещодавно зустрічався з Русланом Боделаном і готовий допомогти йому отримати роботу, повідомляє "Коммерсант-Україна". Видання подає цитату пана Рибака: "Боделан – сильний господарник і користується повагою. Якщо він звернеться до нас із пропозицією щодо роботи, ми йому допоможемо. Такими людьми розкидатися не можна. Потрібно використовувати їх досвід для держави."

За словами джерела видання, Руслан Боделан недавно переніс дві складні операції і зараз проходить реабілітацію. Для відновлення здоров’я йому знадобиться як мінімум три місяці.