FT: МВФ допоможе Януковичу передихнути

Віктор Янукович

Київський кореспондент впливового британського видання ділових кіл Financial Times Роман Олеарчик пише, що Міжнародний валютний фонд пропонує Україні 15 мільярдів доларів на допомогу багатосраждальній економіці.

"Україна отримала позитивний сигнал від МВФ, коли організація погодилась надати країні 14,9 мільярдів доларів на стабілізацію ураженої рецесією економіки," пише газета.

"Попередня угода про співпрацю" також надасть позитивного поштовху позиціям Віктора Януковича, якого видання незмінно називає прихильним до Росії президентом України. Втім, твердить видання, остаточна згода надати пакет допомоги залежить від бажання українського уряду здійснити непопулярні економічні реформи, деякі з яких необхідно прийняти ще до того, як збереться рада директорів МВФ цього місяця.

Видання цитує доповідь впливового інвестиційного банку Goldman Sachs, у якій написано: "Попередня угода - це гарна новина, і ми приємно здивовані, що вона з'явилась так швидко, беручи до уваги небажання українських властей запроваджувати політично непопулярні заходи".

FT твердить, що серед реформ, яких очікують від коаліції пана Януковича, - підвищення ціни на природній газ, втім МВФ сказав, що "ресурси" розподілять таким чином, щоб "захистити найбідніших."

Видання нагадує, що президент Янукович обіцяв реформувати слабку економіку, яка скоротилась на 15 відсотків у 2009 році, таким чином ставши однією з найураженіших минулорічною світовою рецесією. Але впродовж чотирьох місяців на посаді він переважно зосередився на консолідації своєї політичної міці.

Українського лідера, веде далі видання, критикували за зближення з Росією, звинувачували в обмеженні медіа та спробам покласти край демократичним реформам.

Близько 11 мільярдів доларів кредиту МВФ допомогли Україні залишатись фінансово на плаву у 2009 році, але подальшу допомогу заморозили через брак економічних реформ напередодні президентських виборів раніше цього року. Відновлення співпраці з МВФ, твердить Financial Times, дає нові сподівання, що економічна політика тепер зазнає змін.

Видання робить висновок, що відновлення співпраці з МВФ надасть можливість Віктору Януковичу принаймні передихнути.