НА: бюро Антонова пропонує літаки США

Американська компанія U.S. Aerospace, Inc та українське конструкторське бюро ім. Антонова подали пакет документів на участь у тендері, який оголосило Міністерство оборони США на постачання 179 літаків-танкерів, яку коштують близько 150 мільйонів доларів кожен.

Image caption АН-112 у версії з 4-ма двигунами. Американцям наразі пропонується двомоторний варіант.

Вартість контракту таким чином сягає майже 30 мільярдів доларів, що включає в себе дослідні та проектні витрати. U.S. Aerospace, Інк повідомляє про це у своєму прес-релізі, яке отримало українське інформаційне агентство "Укрінформ.

"Ми пишаємося тим, що беремо участь в конкурсі на найбільший військовий контракт в історії людства", - заявив керівник американської компанії U.S. Aerospace, Inc Майкл Голдберг.

Як повідомило спеціалізоване видання Defence News, американське міністерство оборони (Пентагон) не погодилося на прохання українського бюро ім. Антонова і його американських партнерів дати більше часу на підготовку заявки на міжнародний тендер. Тому від України пропонуватиметься на конкурс лише один варіант авіа заправника АН-112-KC. Як повідомляє український часопис "Народна Армія" в разі успіху на тендері, будівництво літаків за українським дизайном відбуватиметься у США. Компанія US Aerospace, Інк буде ж "координувати участь у тендері, переговори, підписання договорів і організацію роботи з підрядниками, які постачатимуть запасних частин". За свідченням часопису, експерти з оборонної промисловості мають сумніви, щодо шансів бюро ім. Антонова виграти тендер, оскільки доведеться зіткнутися з конкуренцією з боку найбільших у світі виробників літаків Boeing і Airbus. Результати тендеру будуть відомі не раніше, ніж у листопаді 2010 року.