"Індепендент": дорогі харчі можуть спричинити бунти

Image caption Пожежі в Росії

Світ опинився перед загрозою інфляційної бомби з часовим механізмом, коли ціни піднімуться до нового рекорду - пише Індепендент. Низка факторів незвичної погоди у різних куточках світу призвела до неврожаю, і ціни підскочили на пшеницю, свинину, рис, помаранчевий сік, каву, какао, чай та інші продукти.

Ціни на пшеницю вже і так побили усі попередні рекорди в ціні, але після оголошення Путіним про заборону експорту, і та ціна підскочила на світових біржах ще на 8%.

Водночас, як пише газета, бурхливий економічний розвиток Китаю та Індії призвели до подорожчання нафти, міді та будівельних матеріалів.

Як пише Індепендент, Захід може очікувати різки стрибки цін наступного року з подорожчанням хліба, пива та нафтопродуктів.

Посуха у Казахстані, Росії та Україні знизять постачання на світові ринки зерна, тоді як у Канаді експорт постраждає через незвичайну дощову погоду - твердить Індепендент.

Ціни на пшеницю вже піднялися на 92% з початку літа. Проте, агенції ООН твердять, що говорити про світову загрозу продуктової кризи наразі зарано.

Image caption В Індії поганий врожай рису

Попередні два роки були рекордно врожайними і запаси зерна наразі у доброму стані. Відтак, ООН не передбачає повторення продуктових заворушень на кшталт тих, які відбулися у 2008 році у Мексиці та Індонезії.

Експерти кажуть, що ситуація може загостритися, якщо регіони Росії, що постраждали цього року не зможуть провести ефективну посівну кампанію наступного року.

Пшениця стала лише останньою у низці інших культур, які зазнали впливу незвичної погоди цього року.

Урожай кави у Бразилії та Колумбії постраждав від надзвичайних дощів. Врожай рису у Індії постраждав через запізнення монсунних дощів, а виробництво помаранчевого соку у Флориді постраждало через невчасні заморозки - розповідає Індепендент.

На додаток експерти відзначають негативний вплив низки фінансових інвестиційних фондів (хедж-фондів), чиї спекуляції на світових ринках продуктів призвели до значних стрибків ціни на каву і какао.

Лише один такий фонд Armajaro викупив какао на мільярд доларів і таким чином отримав зиск від контролю над значною частиною цілого світового ринку цього продукту. Комісар ЄС з внутрішніх ринків Майкл Барнє заявив, що спекуляція фінансистів на продуктах є скандалом, коли у світі страждають від голоду понад мільярд людей.

Новини на цю ж тему