Останнє поновлення: Вівторок, 10 серпень, 2010 p., 10:41 GMT 13:41 за Києвом

Преса: 'Доля Росії в руках Всевишнього'

На сторінках британських часописів у вівторок багато інформації про пожежі, високі температури та дим у Росії.

Москва

Московський кореспондент видання 'The Daily Telegraph' пише, що у понеділок російський президент Дмітрій Медвєдєв був змушений визнати, що доля Росії в руках Всевишнього. В той час, як стовпчики термометра не опускались нижче 30 градусів Цельсія вже впродовж кількох тижнів, релігійні згадки не є чимось дивним.

"Звичайні росіяни говорять про Апокаліпсис, російська Православна церква натякає, що ця неймовірна спека може бути 'карою Божою', а віруючі продовжують марно молитись, щоб нарешті пішов дощ."

Як твердить видання, літо 2010 року надовго залишиться в пам'яті росіян. Хоча й пожеж не було безпосередньо в самій Москві, втім її охопила хмара диму. Здається, що туристи, які гуляють уздовж Червоної площі, беруть участь у зйомках нового голлівудського фільму "Туман". Принаймні, жодних спецефектів не потрібно,- пише газета.

Тому, вважає кореспондент, жодних несподіванок у тому, що на вулицях 11-мільйонної Москви все менше людей. Ті, хто можуть, залишають місто, ті, хто ні, щільно зачиняють вікна і не виходять назовні. У неділю 104400 людей вилетіли з міста, що стало рекордною кількістю 2010 року.

Спека також серйозно вразила російське сільське господарство, - веде далі 'The Daily Telegraph'. Уряд був змушений до кінця року запровадити заборону на експорт зернових. Беручи до уваги, що Росія - третій найбільший експортер зернових у світі, наслідки такого рішення відчувають у цілому світі і прогнозують підвищення цін.

Анонімний блогер

Впливовий часопис ділових кіл 'Financial Times' під заголовком "Збільшилось число смертей внаслідок московського смогу" наводить офіційну статистику, згідно з якою під час пожеж у Росії загинули 52 особи. Втім видання твердить про зростання побоювань, що смертей набагато більше у зв'язку зі шкідливим смогом із частками вуглецю, який охопив російську столицю.

Газета посилається на анонімного лікаря, який у своєму блозі написав, що йому та іншим колегам-медикам погрожують звільненням, якщо в діагнозах хвороб писатимуть, що вони пов'язані зі спекою та смогом. Він додав, що московські морги переповнені, і оскільки там не вистачає місць для тіл, працівники в лікарнях змушені скидати тіла у лікарняні підвали.

Чільний представник міністерства охорони здоров'я заперечив ті твердження. Тим часом представники моргів, в які додзвонились кореспонденти 'Financial Times', відмовились відповідати на запитання. Лише один представник моргу визнав, що за останні дні кількість трупів подвоїлась.

Щодо гарних новин, метеорологи сказали, що вітри почнуть із середи розвіювати поступовово смог.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS