FT: Інститути США критикують Януковича

Image caption Financial Times пише, що ухвалений закон про вибори "нечесним шляхом зменшує шанси опозиційних партій на місцевих виборах".

Дві американські неурядові організації з розвитку демократії у світі виступлять із критикою президента Віктора Януковича за згортання демократичних досягнень після помаранчевої революції 2004 року.

Про це пише Financial Times у статті “Американські інститути критикують Януковича”.

Як зазначає видання, інститути, які представляють провідні політичні партії США, мають намір оприлюднити свою спільну заяву найближчим часом.

Зокрема, у заяві, підготовленій Міжнародним республіканським інститутом та Національним демократичним інститутом, яка потрапила у розпорядження Financial Times, ідеться про нещодавно ухвалений закон, який "нечесним шляхом зменшує шанси опозиційних партій на місцевих виборах", що мають відбутись 31 жовтня 2010 року:

“Хоча ця заява є поки що найгострішою критикою діяльності Віктора Януковича міжнародними організаціями, їй передувала низка звинувачень з боку опозиційних партій та засобів інформації країни. Вони звинувачували проросійського лідера України та віддану йому коаліцію у наступі - за кремлівським зразком - на демократію та свободу слова з моменту їхнього приходу до влади”.

Автори заяви гостро критикують те, що новий закон "обмежує виборчий потенціал" опозиційних партій, забороняючи виборчим блокам та партіям, зареєстрованим менше року тому, брати участь у виборах:

"Обмеження щодо нових партій та незалежних кандидатів є необґрунтованими у світлі принципів, які визначає Конституція України, а також міжнародних зобов’язань та обов’язків, які взяла на себе Україна", - цитує FT текст заяви.

Міжнародний республіканський інститут, який працює в Україні з 1994 року, та Національний Демократичний Інститут (в Україні з 1992 року) називають останні події великою загрозою для демократії в Україні:

"Ці події можна охарактеризувати як зміну законодавчої бази для створення обмежень для конкуренції та…необґрунтованого порушення права громадян на законний вибір".

FT повідомляє, що опозиційні партії в Україні мають справу зі зростанням політичного переслідування. Трьох високопосадовців, що минулого року працювали в уряді Юлії Тимошенко, яка сьогодні є лідером опозиції, було заарештовано за звинуваченнями у корупції.

В середу працівники Служби безпеки України захопили офіс партії Юлії Тимошенко в Криму, відзначає Financial Times.

Міжнародний інститут преси також закликав Віктора Януковича покласти край "загрозливому погіршенню свободи преси за останні півроку".