Sun: "Подорож з лічильником Ґейґера" на ЧАЕС

Image caption Квіти загиблим від аварії на ЧАЕС

Кореспондент Нік Франсіс та фотограф Скот Хорнбі відвідали тридцяти-кілометрову зону довкола Чорнобильської АЕС та вмістили свої враження у британській газеті Sun під заголовком " Подорож з лічильником Ґейґера".

Мова йде про лічильники Ґейґера, які туристи отримують від тур-операторів, що провадять екскурсії до ЧАЕС. У статі стверджується, що згідно рейтингу журналу "Форбс", Прип’ять стала "найбільш екзотичним туристичним напрямом у світі" і приваблює щороку 10 тисяч відвідувачів.

Як розповідає автор, при в’їзді у тридцятикілометрову зону, туристам пропонується підписати документ, у якому написано, що вони погоджуються брати на себе увесь ризик від будь-яких поранень, отриманих у зоні та будь-яких довготермінових мутацій їхнього організму.

Image caption У Чорнобильській зоні досі живуть люди

Британські журналісти порівнюють відвідування Прип’яті з відвідуванням концентраційного табору у Освєнцімі. Стіни є свідченням найбільш драматичних і жахливих моментів життя людей. Місто забуте і полишене на повільну смерть.

У місцевій школі журналісти натрапили на кімнату, заповнену дитячими протигазами, які так і не були використані, оскільки дітей разом з батьками вивезли через 36 годин після вибуху.

Автори статті стверджують, що уряд України утримується від розмов про справжні наслідки аварії у Чорнобилі для життя людей.

На думку експертів, пише Sun, десятки тисяч людей померли від наслідків радіації. Відомо, що тисячі дітей народилися деформованими через 9 місяців після того, як їхні матері отримали радіаційне опромінення.

Навіть у Британії, на думку одного з кембридзьких учених, від наслідків радіоактивних дощів померли понад тисяча новонароджених. Смертність серед британських новонароджених у 1980-их роках падала в середньому на чотири відсотки річно. Той процес припинився у рік вибуху ЧАЕС у СРСР.

7 мільйонів громадян у Росії, Білорусі та України досі отримують пільги як постраждалі від чорнобильської аварії.