Помер ще один свідок у справі Гонгадзе

Петро Опанасенко
Image caption Петро Опанасенко був на високих посадах у міліції

Про смерть Петра Опанасенка, який останнім часом очолював Департамент економічної безпеки та режиму ВАТ "Укрнафта", пише газета "Дело".

До 2005 року генерал Опанасенко перебував на високих посадах у міністерстві внутрішніх справ, а 10 років тому був одним з керівників київської міліції і першим почав з'ясовувати, хто влаштував стеження за Георгієм Гонгадзе.

У 2000 році Гонгадзе, помітивши за собою стеження, звернувся з листом про це до Генпрокуратури. Там не відреагували, але скаргу журналіста передали у столичну міліцію, де розслідувати справу про переслідування Гонгадзе (ще до його зникнення) взявся Опанасенко - на той час перший заступник начальника главку з оперативної роботи.

Також газета "Дело" нагадує, що Опанасенко згадувався на плівках Мельниченка у розмовах нібито президента Леоніда Кучми з тодішнім міністром внутрішніх справ Юрієм Кравченком.

За інформацією у пресі десятирічної давнини, саме Опанасенко встановив, що номери машини, яка стежить за Гонгадзе, належать міліцейській "сімці", тобто "зовнішній наружці", якою командував генерал міліції Олексій Пукач.

І начебто після того, як Опанасенко доповів про це своєму начальству, план щодо Гонгадзе почав давати збій, тому що пішов витік інформації.

Ще зовсім недавно про це згадував сам генерал в інтерв‘ю газеті "Сегодня":

"До мене передали заяву Гонгадзе з ГПУ. Там Гія називав номери машин, які стежили за ним. Я "пробив": Я бачу, це "сімка"! Дзвоню Пукачу, ви що, працювали там? Він: ні, у нас номери вкрали. Я зафіксував у рапорті ці номери. З тих пір і почалася розкрутка. Упевнений: якби ми не відфіксували номери стеження за Гією, справу б досі розкривали".

Розслідування подовжено

Опанасенко - не перший генерал, причетний до справи Гонгадзе, якого спіткала смерть.

Так, у 2005 році загинув (вважають, що це було самогубство) Юрій Кравченко, а рік тому, після 6 років перебування в комі помер міліцейський генерал Едуард Фере. Його вважали найважливішим свідком у "справі Гонгадзе".

Фере керував апаратом міністра Кравченка і був близький до керівника департаменту зовнішнього спостереження Олексія Пукача.

Причини смерті 58-річного Петра Опанасенка поки що не оприлюднені.

Колишній міліцейський високопосадовеь помер 10 днів по тому, як слідство у справі Гонгадзе, спираючись переважно на покази заарештованого Олексія Пукача, назвало замовником убивства журналіста тодішнього міністра МВС нині покійного Юрія Кравченка.

Але прокуратура подовжила розслідування цієї справи до середини грудня 2010 року.