'Боюсь за свою сім'ю' - Лужков про свій страх

Юрій Лужков
Image caption Юрій Лужков

У своєму першому інтерв'ю західним ЗМІ після відставки чоловік, який 18 років керував одним із найважливіших міст світу, сказав московському кореспонденту британської The Sunday Telegraph Ендрю Осборну, що відсилає своїх дітей у Лондон.

У вересні цього року після місяців конфронтацій та телевізійних сюжетів президент Медвєдєв таки відправив у відставку мера Москви Юрія Лужкова. Причина: втрата довіри президента.

Тепер в інтерв'ю The Sunday Telegraph пан Лужков розповів про свій страх, що його дві доньки можуть стати знаряддями тиску на нього та його дружину з боку їх ворогів у Росії.

Він розповів кореспонденту видання, що вирішив з дружиною відправити 18-літню Єлєну та 16-літню Ольгу в Лондон на "4-6 років", щоб вони спершу вивчили англійську мову, а згодом вступили до університету. Він сказав, що він уже їх забрав із Московського державного університету і перевіз у квартиру, яку сім'я винаймає у Лондоні.

'Ми не здамось!'

Часопис нагадує, що пан Лужков завжди був контроверсійною фігурою. Саме він допоміг заснувати Владіміру Путіну правлячу партію "Єдина Росія". Критики доволі часто звинувачували пана Лужкова та його дружину Елєну Батуріну, найбагатшу жінку Росії, в тому, що вони нелегально збагачувались завдяки його контролю над столицею.

Критики казали, що Єлєна Батуріна ніколи не створила б тієї будівельної імперії без політичного патронату чоловіка. Лужков та Батуріна завжди ті звинувачення заперечували, наголошуючи, що бізнес-інтереси пані Батуріної не мали жодного відношення до посади її чоловіка. Пан Лужков казав, що саме він зміг перетворити радянську Москву на столицю європейського зразка.

"Москва стала сучасним європейським містом із позитивними нововведеннями і труднощами", - сказав він в інтерв'ю виданню, наголосивши, що не шкодує ні про що і нічого не зробив би по-іншому.

Image caption Лужков з дружиною Єлєною Батуріною

Пан Лужков сказав Ендрю Осборну під час інтерв'ю у розкішному московському гольф-клубі, що його дружина боротиметься до останнього, щоб не втратити свою бізнес-імперію, а він, не зважаючи на останні події, залишатиметься активним політиком:

"Ми не здамось! Моя дружина боротиметься за свій бізнес та за свою гідність. Це точно."

Подарунків не буде

Хоча він і визнає, що його доньки можуть переїхати на постійне проживання до Великої Британії, пан Лужков наголошує, що сам не збирається втікати з Росії:

"Для тих, хто вважає мене політично небезпечною постаттю, було б гарним подарунком, якби ми залишили Росію і переїхали кудись у Європу. У нас є гроші. Але цього не станеться. Я - москвич, я народився у Москві. Я - патріот своєї країни, і позбутись мене буде важко. А навіщо мені залишати Росію? Особливо, якщо це буде подарунком для тих, хто при владі і мене ненавидить?"

Хоча донедавна пан Лужков сам був членом керівної партії Росії, веде далі часопис, він висловив стурбованість, що його країна вже стала "колективною авторитарною державою", а того, що залишилося від демократії, щодня стає ще менше.

В інтерв'ю The Sunday Telegraph пан Лужков відмовився покладати провину за свою відставку на прем'єр-міністра Владіміра Путіна, хоча й визнав, що той напевне знав про рішення усунути Лужкова з посади. Колишній мер Москви сказав, що на особистому рівні ставлення Путіна до нього завжди було позитивним:

"Путін розумів важливість того, що я роблю, довіряв мені і розумів, що означає Москва для Росії".

Новини на цю ж тему