Західна преса: Київ обіцяє ЄС газ без перебоїв

Саміт ЄС-Україна
Image caption Віктор Янукович знову запевнив керівництво ЄС, що проблем із газом не буде

Впливовий британський часопис ділових кіл Financial Times аналізує останні заяви президента Януковича у Брюсселі на саміті ЄС-Україна. Він вважає головною обіцянку Європі, що проблем із постачанням газу через Україну не буде.

Брюссельський та київський кореспонденти видання пишуть, що цю обіцянку підсилила і така сама заява міністра енергетики Росії Сергея Шматко, який також перебував у Брюсселі у понеділок.

В інтерв'ю трьом західним виданням після одноденного саміту президент Янукович одразу ж відкинував звинувачення у тому, що українська влада не виконує своїх зобов'язань щодо демократичних реформ.

Він заперечив критику з боку США та ЄС щодо результатів місцевих виборів минулого місяця:

"Навіть якщо і були якісь порушення, вони не вплинули на кінцеві результати виборів". Він наголосив, веде далі часопис, що в українців залишаються ті самі права та свободи, як і до його приходу до влади.

На Захід чи на Схід?

Financial Times називає цей саміт спробою перевірити, якими наразі є відносини між Україною та ЄС після того, як з обранням Віктора Януковича президентом, на Заході висловлювали побоювання, що Україна хилитиметься у бік Росії.

ЄС, який хоче, щоб Україна була ближчою до Заходу, веде далі часопис, запропонував їй одну поступку: План дій щодо запровадження безвізового режиму. Втім, не було названо жодних конкретних терімінів для цього.

Пан Янукович визнав, що "відновлення стратегічних взаємин з Росією є пріоритетним питанням" для України, втім, він наполіг, що від такого розвитку подій Захід лише отримає зиск.

Видання нагадує, що візит президента Януковича відбувався в той час, як на вулицях Києва не вщухала напруженість. Тисячі розлючених підприємців вийшли на вулиці столиці на знак протесту проти урядових планів щодо податкових реформ. Віктор Янукович у Брюсселі сказав, що демонстрантами були "корумповані елементи, які заважають реформам".

"У нас тепер ціле покоління бюрократів, які створювали свій бізнес на корупції. У першу чергу демократія означає порядок та верховенство закону", - наголосив Віктор Янукович.

Україна хоче партнерства у трикутнику

Міжнародна версія The New York Times - International Herald Tribune - також звертає увагу на трикутник Україна - Росія - ЄС, в якому, за висловом президента Януковича, Київ "працює у дусі партнерства".

Видання звертає також увагу на те, що президент вкотре скритикував проект газогону Південний потік, який на шляху до Західної Європи дном Чорного моря оминатиме Україну.

Він визнав, що бажання збудувати таку мережу виникло у зв'язку з "непередбачуваністю у поведінці України у поставках газу у 2006-му та 2008-му роках". Втім, він наголосив, що питання тепер є закритим, і що схожих проблем не буде.

Насамкінець, на запитання, скільки Україні потрібно часу, щоб стати членом ЄС, президент сказав, що Україна і надалі не знає, наскільки довгим буде цей шлях:

"Найголовніше - це йти цим шляхом" , - сказав Віктор Янукович.

Новини на цю ж тему