Преса про сутички в Раді: навряд чи когось покарають

Бійка в Раді

Британська газета "Financial Times" у репортажі про бійку у Верховній Раді звертає увагу на те, що навряд чи вдасться висунути звинувачення комусь з її учасників, зважаючи на депутатську недоторканніть її учасників.

Кореспондент "Файненшіал Таймз" Роман Олеарчик пише, що хоча сутички і стали достатньо звичним явищем в українській політиці, інцидент, що стався у четвер, виділяється за рівнем насильства та символізує ескалацію протистояння між політичними таборами пана Януковича та пані Тимошенко.

Як пише FT, навряд чи "комусь з депутатів висунуть звинувачення, адже вони захищені депутатською недоторканністю".

"Коммерсант": побилися "через жінку"

Журналіст російського видання "Коммерсант" Павєл Тарасенко в матеріалі під назвою "Українські депутати побилися через жінку" описує, як "українські депутати перетворили Раду на футбольне поле".

У матеріалі наведений коментар генерального директора Центру політичних технологій Ігоря Буніна, який порівнює ситуацію в українському парламенті з тим, що в російській Думі було в 90-их роках.

За його словами, таких конфліктів можна уникнути лише, якщо наслідувати практику партії "Єдина Росія": "коли за порухом вождя всі, як монолітна маса, рухаються в потрібному напрямку". Водночас експерт, як пише "Коммерсант", зазначає, що якщо Віктор Янукович наслідуватиме такий зразок, то – "буде тиша й благодать, але припиниться й сама політика".

Ігор Бунін, як цитує видання, звертає увагу на те, що "для прихильників Тимошенко стоїть питання про політичне життя та смерть". Адже, за словами аналітика, в Україні, як і в багатьох пострадянських та латиноамериканських державах, не випрацювана система очищення, і "за російсько-радянським звичаєм нова влада вішає все на попереднє керівництво".

Economist про "путінізацію Східної Європи"

Image caption Economist порівнює політичну ситуацію в Україні та Угорщині з тим, що відбувається в Росії

Британський "Економіст" вмістив редакційну статтю, в якій твердить про "путінізацію Східної Європи", кажучи, що в регіоні, який подолав економічну кризу, спостерігаєтся "похмура політична тенденція", яка "найяскравіше" виявляється в Україні та Угорщині.

"Економіст" відзначає більш позитивні, аніж прогнозувалося, економічні тенденції, окремо описуючи, як "історії успіху", досягнення Польщі, Латвії та Естонії.

Але, пише "Economist", якщо вдивитися глибше, занепокоєння посилюється: відновлення після фінансової кризи здебільшого забезпечене значними скороченнями витрат та підвищенням податків, які часто ініційовані "аутсайдерами, як-от МВФ".

"Східноєвропейські політики, можливо, це зумовлено історичними причинами, звикли підкорюватися суворими інструкціями ззовні", - пише "Economist".

Видання порівнює реакцію на подібні заходи у Східній та Західній Європі, зазначаючи, що останні завжди реагують страйками.

Таку діяльність лідерів та реакцію на неї населення видання вважає несприятливими для демократичності суспільства та відзначає політичну тенденцію, яку "лише з невеликим перебільшенням можна назвати "путінізацією".

Найбільше, на думку "Economist", це виявляється в Україні, так само є небезпечні сигнали в Угорщині.

Видання пояснює це тим, що сфера послуг у цьому регіоні й досі погано розвинена, ЗМІ невпливові, а фандрейзинг політичних партій є джерелом корупції.

"Східна Європа неочікувано добре показала себе економічно, але подолання шкоди, завданої комунізмом, вимагатиме набагато більше зусиль", - робить висновок "Economist".

Новини на цю ж тему