ФТ: Еріс купить Укртелеком за $1,3 млрд

"Epic придбає 93% Укртелекому за $1,3 млрд" - заголовок блогу на веб-сайті Financial Times кореспондента ділового часопису в Києві Романа Олеарчика.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Укртелеком втрачає вартість уже 10 років

Базована в Австрії інвестиційна компанія погодилася на ціну, запропоновану урядом України, і сподівається завершити процес придбання Укртелекому в березні - після переговорів з банками, які мають профінансувати цю покупку. Про це Financial Times повідомив керуючий партнер Еріс Петер Ґолдшайдер.

Кореспондент Financial Times нагадує, що компанія Еріс була єдиним учасником конкурсу на приватизацію Укртелекому. Це перша велика приватизація в Україні від часу приходу до влади Віктора Януковича, і в країні поширилися побоювання, що цінні об'єкти державної власності будуть продані за цінами, нижчими від ринкових, олігархам з гарними зв'язками у владі, як це було за прем'єрства пана Янукрвича у 2004-му.

Уряд України оцінив Укртелеком усього на $10млн. більше, ніж його стартова ціна $1,3 млрд., визначена на приватизаційному тендері в грудні минулого року. Однак українські інвестиційні банки наполягають, що уряд міг би отримати від продажу і $1,8 млрд., якби допустив до конкурсу більше учасників.

У неділю (13 лютого) Петер Ґолдшайдер заперечив підозри, що його компанія діє як прикриття для домашніх українських олігархів, і назвав тендер чесним. За його словами, Еріс планує скористатися своїм величезним досвідом у сфері телекомунікацій для реструктуризації Укртелекому, і закрити цю інвестицію через 4-5 років шляхом первинної публічної пропозиції акцій Укртелекому, продажу компанії стратегічному інвестору або поєднання цих двох методів.

Кореспондент Financial Times цитує і базованого в Києві експерта інвестиційного банку Investment Capital Ukraine Олександра Вальчишина, який каже, що приватизація Укртелекому суперечить декларованим намірам нової української влади.

"Адміністрація Януковича декларувала наміри провести відкриті і прозорі приватизації, які б забезпечили максимальні надходження до бюджету і привабили б інвесторів, але цей продаж нічого подібного не продемонстрував... Ми і надалі залишаємося свідками тендерів, які відкриті для кількох вибраних учасників", - цитує українського експерта Financial Times.

Кореспондент видання у своєму блозі нагадує, що Укртелеком - "забюрократизований і погано керований корпоративний динозавр" - за останні 10 років втратив значну частину своєї ринкової вартости і тепер значно відстає від подібних компаній у Європі в запровадженні новітніх телекомунікаційних технологій.

Але Укртелеком досі контролює приблизно 80% ринку стаціонарного зв'язку і є єдиною компанією в Україні, що отримала ліцензію на впровадження послуг "третього покоління" 3G.

Новини на цю ж тему