Преса: Абрамович розлютив Венецію своєю яхтою

Мешканці Венеції називають "ідіотизмом" розташування у бухті Св.Марка однієї із яхт російського мільярдера Романа Абрамовича та його подруги Дар’ї Жукової, які прибули на Бієнале.

Копирайт изображения Getty
Image caption Там, де раніше були гондоли, тепер швартуються яхти із вертолітними майданчиками

Як пише британська Observer, цього року яхта Романа Абрамовича "Луна", яка коштувала йому 115 мільйонів фунтів, вже привернула увагу під час кінофестивалю у Каннах - не тільки своїм силуетом, але й відомими гостями, що відвідували вечірки на її борту.

Проте у Венеції, місті, де, як пише Observer, "століттями звикли спостерігати за найбожевільнішими витівками багатіїв", "Луна" викликала не захоплення, а роздратування.

Два вертолітні майданчики та куленепробивні вікна 114-метрової яхти Абрамовича загородили для венеційців та гостей міста один із найкрасивіших краєвидів на затоку та площу Святого Марка.

Спочатку своє невдоволення висловив мер Венеції Джорджіо Орсоні.

"Затока Святого Марка перетворюється на якусь окружну дорогу", - заявив пан Орсоні, пообіцявши запровадити вищі податки на швартування суден подібного класу у центрі міста.

Копирайт изображения Getty
Image caption На такій яхті Роман Абрамович припливав на Євро 2004 року у Лісабоні

Згодом один зі співвласників найвідомішої у світі венеційської кав’ярні "Флоріан" на площі Святого Марка, Марко Паоліні, висловився ще жорсткіше, назвавши яхту Абрамовича посеред історичного центру міста "ідіотизмом":

"У нашому місті так багато прекрасних будинків, навіщо ці люди тягнуть за собою свої будинки сюди?"

Саме богемні відвідувачі кав’ярні "Флоріан" і започаткували Венеціанське бієнале у 1895 році.

Тепер бієнале у Венеції перетворилося на найвідомішу і найвпливовішу виставку сучасного мистецтва у світі, а подруга російського мільярдера і власника "Луни" Дар’я Жукова є відомою персоною серед поціновувачів сучасного мистецтва у світі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Попри внесок Романа Абрамовича та Дар’ї Жукової у розвиток сучасного мистецтва, зокрема, і у Венеціанське бієнале, у Венеції їх не оцінили

Вона вже відкрила першу галерею сучасного мистецтва у Москві, яка швидко стала досить популярною, а сам Роман Абрамович планує вкласти близько 400 мільйонів доларів у будівництво цілого арт-комплексу на одному із островів у Санкт-Петербурзі.

Але для пересічних венеційців, які не настільки шанують сучасне мистецтво, яхта Абрамовича - привід для жартів. Як пишуть у своїх блогах місцеві мешканці, яхту російського мільярдера "цілком можна сплутати із ще однією абстрактною інсталяцією бієнале".

Утім, венеційців дратують не тільки мільярдери та їх яхти. Як пише Observer, дедалі більше занепокоєння мешканців Венеції викликають круізні лайнери, які також заходять до гавані Святого Марка та каналів Венеції. Мало того, що ці кораблі розхитують історичні споруди, так ще й їхні пасажири сходять на землю "лише для того, аби з’їсти заморожену піццу і відшукати туалет".