FT: Тимошенко шукає правди в Страсбурзі

Кореспондент FT у Києві Роман Олеарчик в електронній версії газети розповідає про звернення Юлії Тимошенко до Європейського суду з прав людини.

Колишня прем'єр-міністр, а нині опозиційний лідер хоче, щоби базований у Страсбурзі суд оприлюднив свій присуд щодо того, чи її кримінальне переслідування на батьківщині є політично вмотивованим.

Image caption У статті викладено аргументи обох сторін - Тимошенко і влади - та поставлено їх у контекст уваги ЄС і США до процесів в Україні

Пані Тимошенко, яка вважає висунуті їй звинувачення спробою влади накинути зашморг опозиції, сказала, що у поданому у вівторок зверненні "викладено докази політичного переслідування в Україні".

Автор статті у FT нагадує, що звернення Тимошенко до Європейського суду з прав людини зроблено в той час, як у Європі і США зросла стурбованість тим, що Київ, який прагне цього року підписати з Євросоюзом угоди про зону вільної торгівлі і про асоціацію, за президентства Віктора Януковича поступово відхиляється від курсу на демократію.

Проти Тимошенко, якій у грудні прокуратура заборонила закордонні поїздки, порушено три окремі карні справи за перевищення повноважень і нецільове використання бюджетних коштів під час її перебування на посаді прем'єр-міністра у 2007-2010 рр.

У п'ятницю суд у Києві почне слухання у справі газових угод із Росією 2009 року, завершується також робота над двома іншими справами - нагадує кореспондент FT .

Президент Янукович каже, що слідчі просто намагаються подолати в країні корупцію, а його адміністрація категорично відкидає звинувачення у застосуванні "вибіркового правосуддя", вказуючи на карні справи щодо інших посадовців, зокрема, екс-президента Леоніда Кучми.

Але США, ЄС і правозахисні організації висловлюють стурбованість тим, що справи проти Тимошенко і кільканадцяти її союзників є політично вмотивованими.

Посилаючись на справу Тимошенко, заяви про цензуру в ЗМІ і порушення на місцевих виборах минулого року, базована в США організація Freedom House оприлюднила минулого тижня звіт, у якому застерігає, що Україна скочується до авторитаризму.

У звіті організації сказано, що в разі, як Україна стане "більш надійним, демократичним, ринково-орієнтованим членом євроатлантичної спільноти, то це матиме позитивний вплив на цілий регіон і стане прикладом для сусідів". "Якщо ж вона рухатиметься в напрямку більшого авторитаризму, то Україна не лише поставить під загрозу власне майбутнє, а й підірве надії на реформу в цілій Євразії", - стверджує Freedom House.

Новини на цю ж тему