FT: подивись на Грецію - подумай про Китай

Financial Times Deutschland пише про те, що незабаром із проблемами, які нині має Греція, можуть стикнутися країни БРІК - нові економічні потуги світу - Бразилія, Росія, Індія та Китай.

Копирайт изображения Getty
Image caption Економічна потуга Китаю може виявитися "великою бульбашкою" - попереджає FT Deutschland

Кожна наступна економічна криза виникає там, де її менше за все чекають - пише у редакційній статті FT Deutschland і радить відволіктися від подій у Греції та долі євро та звернути увагу на регіони, які поки що не тільки не викликають занепокоєння, але й наводяться як приклад успішної економічної політики.

"Як свідчить остання доповідь Банку міжнародних розрахунків, ситуація у таких країнах, як Китай, Індія та Бразилія дуже нагадує ту, у якій нині перебуває Греція, чи ту, у якій 5 років тому опинилася Ірландія. Враховуючи те, яким потрясінням для всієї міжнародної системи виявився колапс цих "карликів", не треба особливої фантазії, аби уявити, що станеться, коли рівновагу втратять такі гіганти", - пише FT Deutschland.

Ділове видання також підкреслює, що із подібними попередженнями ще рік тому виступав і Міжнародний валютний фонд, проте до нього ніхто не дослухався.

Особливу небезпеку утворення "ринкової бульбашки" у країнах, що розвиваються, посилює і недостовірна статистика, яка дає викривлену картину подій, що відбуваються на ринках цих країн, і обмежене застосування такого важеля регулювання, як відсоткова політика центральних банків.

Спортивне свято серед дефолту

Копирайт изображения Getty
Image caption У Греції в очікуванні дефолту - Олімпійські ігри

Ще одну цікаву деталь економічних катаклізмів у Греції помітив німецький Der Spiegel. Тоді як Греція перебуває на межі банкрутства, у Афінах відбуваються Олімпійські ігри для людей із розумовими розладами, які коштують 70 мільйонів євро. Ці витрати є удвічі більшими, аніж вартість подібних заходів у Дубліні та Шанхаї. При цьому видатки на лікування та догляд за тими, хто хворіє на розумові розлади у самій Греції скорочені до мінімуму - пише Der Spiegel.

Із критикою такої ситуації виступив грецький Союз батьків дітей-інвалідів. Речниця Союзу назвала Олімпіаду "однією великою вечіркою", на якій хочуть "заробити" деякі політики.

Утім, президент грецьких Спеціальних Олімпійських ігор Іоанна Деспотопулу відкидає критику і закиди у марнотратстві. Вона твердить, що первинний кошторис Олімпіади було навіть зменшено на 20 мільйонів євро. А крім того, як твердить пані Деспотопулу, Олімпійські ігри для інвалідів створюють робочі місця для інших греків, багато з яких нині є безробітними.