Посол захищає Януковича у британській газеті

Посол України у Великобританії Володимир Хандогій написав листа до часопису Financial Times, у якому говорить про повагу українського уряду до судового процесу над екс-прем'єром Юлією Тимошенко і називає редакційний матеріал газети "перебільшенням".

Image caption Володимир Хандогій твердить, що нема чого порівнювати справи Юлії Тимошенко і Міхаїла Ходорковсього, бо між ними немає нічого спільного

У редакційній статті британського часопису "Україна переживає свій момент ЮКОСа", опублікованому цього тижня, автор порівнює справу Юлії Тимошенко в Україні зі справою Міхаїла Ходорковського у Росії.

Володимир Хандогій називає ці порівняння "недоречними, тими, що вводять в оману і в кінцевому підсумку - хибними".

Посол твердить, що Віктор Янукович не коментує судовий процес над Юлією Тимошенко, на відміну від тодішнього президента Росії Владіміра Путіна.

"Україна повністю віддана демократичним цінностям, і це включає в себе належні правові процедури до всіх осіб, обвинувачених у скоєнні кримінальних правопорушень. З моменту початку розслідування, прокуратури, пані Тимошенко вільно спілкується з пресою та своїми прихильниками. Вона не перебуває під арештом і не була заарештована. Це сильно відрізняється від ситуації навколо пана Ходорковського, який був заарештований людьми у масках, ув'язнений, а потім перебував у "клітці" під час судового розгляду. Немає жодних паралелей між справою ЮКОСа і відкритим процесом, що відбувається в Україні", - розповідає Володимир Хандогій у своєму листі до Financial Times.

Посол України у Великобританії також пише, що з початку президентства Віктора Януковича в Україні розпочалися реформи у галузі економіки, а також заходи для приборкання корупції.

"Наші зобов'язання складаються не тільки з відчутних внутрішніх реформ, а і прихильності нашим спільним цінностям із Європою, відданості демократії, свободі слова і правам людини", - пише пан Хандогій.

Насамкінець посол твердить, що західні політики вже побачили прогрес у поглибленні відносин між Україною і Європейським Союзом.

Це вже не перша реакція на редакційну статтю британського часопису Financial Times. Напередодні газета вмістила матеріал брюссельського експерта Аманди Пол, яка теж захищала український уряд.