Die Presse: арешт і надалі загрожує Тимошенко

Австрійське видання пише, що рішення судді не змінювати запобіжний захід проти Юлії Тимошенко, як цього вимагали прокурори, не означає, що вона не опиниться за ґратами.

Die Presse нагадує, що колишній прем’єр-міністр України, а нині лідер опозиції постала перед судом за звинуваченнями у завданні багатомільярдних збитків економіці України через газові контракти, укладені з Росією у січні 2009 року.

Видання пише, що прокуратура вимагала змінити підписку про невиїзд на арешт екс-прем’єра з огляду на те, що пані Тимошенко, буцімто, "зриває судові засідання та порушує порядок у залі суду".

Те, що суддя Родіон Кірєєв, який веде цю справу, не підтримав пропозицію обвинувачення, сама підсудна прокоментувала у своєму блозі на Twitter як те, що "президент Янукович просто не наважився її арештувати", - пише Die Presse. Водночас видання звертає увагу на те, що і сама пані Тимошенко, як виглядає, "затягує" процес, що, очевидно, не вкладається у плани влади:

"У той час, як українське правосуддя, за всіма ознаками, робить ставки на швидкий процес над екс-прем’єром, сама Тимошенко затягує час: від початку процесу вона змінила вже чотирьох адвокатів, а згодом з’явилася на засіданні без захисників - начебто, на знак протесту", - пише австрійське видання і наводить думку представниці екс-прем’єра про те, що сама ця справа є способом, у який український президент Віктор Янукович намагається позбавитися політичного опонента напередодні парламентських виборів.