GlobalPost: від суду до цирку

Хоча суд над екс-прем’єром України Юлією Тимошенко виглядає радше як цирк, нічого смішного у ньому немає, особливо з огляду на європейські прагнення України, - пише онлайнова новинна агенція GlobalPost.

Image caption Попри всю абсурдність суду над колишнім українським прем’єром, він багато про що говорить закордонним спостерігачам

Видання нагадує передісторію укладання газових контрактів із Росією у січні 2009 року, які й лягли в основу звинувачень, що нині висувають у суді проти екс-прем’єра. GlobalPost також пише, що вся ця справа стала ще одним свідченням того, як демократична система урядування в Україні поступово змінюється на авторитарну.

"Врешті-решт молода українська демократія опинилася під загрозою. Суд над Тимошенко є останнім і найбільш яскравим прикладом того, що виглядає як невпинний рух до більш авторитарної системи управління. Більше того, багато оглядачів побоюються, що наступні парламентські вибори, що відбудуться за рік, можуть виявитися брудними та корумпованими", - пише у GlobalPost Девід Стерн.

На цьому тлі, припускає автор матеріалу, досить парадоксально виглядають подальші зусилля Києва щодо набуття членства у ЄС та інших європейських структурах.

"Ситуація виглядає парадоксальною: за рік Україна може стати ще більш авторитарною, проте одночасно і ближчою до Європейського Союзу", - пише GlobalPost і наводить слова одного західного дипломата, що працює у Києві, про те, що ситуація в Україні загалом дуже схожа на підготовку до Євро 2012:

"Всі фасади перефарбовано, але всередині будівлі просто розпадаються".