Economist: Тимошенко не стала мученицею

Впливове видання "The Economist" у четвер вміщує статтю, присвячену судовому процесу у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Economist пише про те, що другої Помаранчевої революції на захист Тимошенко поки що не вийшло

У матеріалі йдеться про те, що святкування 20-ої річниці незалежності в Києві не стало демонстрацією свободи, враховуючи величезну кількість сил безпеки та протести опозиції з закликом звільнити Тимошенко.

Видання зазначає, що влада зуміла реалізувати свої наміри: лише кількасот протестувальників зуміли дістатися на Майдан Незалежності.

"Помаранчева революція, частина друга, така очікувана пані Тимошенко, сьогодні не відбудеться", - пише Economist. Але, зазначає видання, це не завадило роботі піар-машини Юлії Тимошенко, згадуючи про заяви про начебто сутички з силами безпеки у День Незалежності, а також про повідомлення про загадкову хворобу Тимошенко. Economist нагадує, що екс-прем’єра оглянув особистий лікар, але інформації про хворобу не оприлюднили, заявивши натомість про "тортури".

Видання наголошує, що попри все це українці загалом не так схильні розглядати Тимошенко "як мученицю за демократію". Рейтинг Віктора Януковича падає, але рейтинг Тимошенко не зростає, пише Economist.

"Все це робить незрозумілим переслідування Юлії Тимошенко", - доходить висновку видання. За однією з версій, які наводить Economist, українська влада хоче перевірити, як далеко зайде Євросоюз у своїй критиці авторитарних тенденцій в Україні. За іншою: на покаранні Тимошенко наполягають багаті прихильники Віктора Януковича. Або ж, припускає Economist, йдеться про особисту антипатію.

Печерський суд Києва нині розглядає так звану "газову справу" Юлії Тимошенко. Чимало експертів та західних політиків не раз висловлювали занепокоєння цією справою, припускаючи, що може йтися про "політичний процес". Хвилю критику на адресу української влади викликало рішення суду про заміну запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт.