"Загроза в'язниці не зламала Залізну леді України"

Фото статті Копирайт изображения www.irishtimes.com
Image caption Ірландське видання пише, що Тимошенко пройшла шлях від "Газової принцеси" до "Залізної леді"

Ірландська газета "Irish Times" у публікації, яка з'явилася за кілька днів до поновлення судового процесу у справі Тимошенко пише, що навіть загроза в'язниці не зламала екс-прем'єр-міністра України, яку автор матеріалу називає "Залізною леді".

Ден Маклафлін пише, що пані Тимошенко тепер "змушена черпати сили з попередніх виграних битв", і нагадує, що екс-главі українського уряду може загрожувати багаторічне ув'язнення.

"Вердикт очікують наступного тижня", - пише видання.

"Irish Times" у своїй статті переказує основні моменти з біографії Юлії Тимошенко, починаючи з того, ким були її батьки.

"Бізнес у колишньому Радянському Союзі у 90-их роках був безжальним, і лише у кількох секторах було важче, ніж в енергетиці, але у цьому чоловічому та часто брутальному світі Тимошенко досягла успіху", - пише видання.

"Irish Times" пише, що бізнес "Газової принцеси", як називають Тимошенко у статті, не був цілковито прозорим, і ця стало тягарем для неї, зазначає видання, коли вона розпочала політичну кар'єру.

Ден Маклафлін описує, як Тимошенко вперше пройшла до парламенту і як стала одним із віце-прем'єрів.

"Припинивши тіньові практики великого бізнесу, вона підвищила державні доходи від енергетичної галузі, але також наступила на ноги декому з впливових осіб, змусивши Кучму спробувати нейтралізувати її звинуваченнями її та її чоловіка у підробці митних документів та контрабанді газу ще в ЄЕСУ", - пише "Irish Times".

Згодом ті звинувачення зняли і з самої Юлії Тимошенко, і з її чоловіка, але, робить висновок автор матеріалу, це змінило політичне сприйняття Тимошенко, перетворивши її з "Газової принцеси" на "Залізну леді".

Видання цитує саму Юлію Тимошенко, яка називає нинішній процес проти неї "політичним лінчуванням" та нагадує, що лідери Євросоюзу попередили президента Януковича про те, що стосунки з Києвом погіршаться у разі ув'язнення його суперниці.

"Але незалежно від того, чи буде вона на свободі чи за ґратами, ніхто не очікує, що Залізна леді України спокійно відійде в політичне забуття", - завершує свою статтю Ден Маклафлін.

Судовий процес у справі Юлії Тимошенко, яку звинувачують у перевищенні службових повноважень під час укладання газових контрактів з Росією у 2009 році, поновиться у вівторок.

За день до цього справу Тимошенко обговорюватимуть міністри закордонних справ країн Євросоюзу.

Новини на цю ж тему