Преса: про етапування Юлії Тимошенко та політичне майбутнє Євгенії

Преса: про етапування Юлії Тимошенко та політичне майбутнє Євгенії
Image caption Євгенія змінила прізвище, щоби зайняти місце мами?

У вівторок, 27 грудня, українські газети пишуть про можливе етапування Юлії Тимошенко до колонії, політичне майбутнє її доньки, умови для парафування угоди з ЄС та компенсацію вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР:

Наступний етап

Найближчим часом екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко може бути етапована до місця відбуття покарання, адже Апеляційний суд Києва залишив без змін вирок у "газовій справі", пише газета "Україна Молода".

Оскаржити вирок у касаційному порядку можна протягом трьох місяців із місць позбавлення волі. Серед процесуальних перешкод для етапування пані Тимошенко - те, що лідер "Батьківщини" перебуває під арештом у рамках іншої справи — щодо корпорації "ЄЕСУ", яку розслідує СБУ, пише видання. А згідно з законом, арештантку не можуть розмістити поруч із засудженими.

На думку газети, уже найближчими днями слідчі СБУ подадуть до суду подання про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко, яке суд вочевидь задовольнить, тож процесуально необхідність утримувати Юлію Тимошенко в Лук’янiвському СІЗО зникне.

Газета стверджує, що пані Тимошенко може бути етапована до Качанівської жіночої колонії №54, що в Харкові. Зрозуміло, що в Харкові комунікація керівництва БЮТ зі своїм лідером лише погіршиться. Зустрічатися з нею так часто, як у СІЗО, не зможуть захисники та слідчі.

У Харкові БЮТiвцям буде важко збирати манiфестацiї і привернути увагу ЗМІ до мітингів біля ґрат буде значно важче, доходить висновку видання.

Блок Євгенії Тимошенко?

Дочка Юлії Тимошенко, Євгенія, одружена з британським рокером Шоном Карром, днями повернула собі дівоче прізвище, пише щоденна газета "Сегодня". На думку газети, це зробили для того, щоб очолити виборчий список блоку імені її мами, у разі, якщо сама екс-прем’єр не зможе взяти участі у виборах через ув’язнення. В БЮТ офіційно цих планів не підтверджують.

"Зараз вам ніхто не зможе відповісти на ці питання. Ніхто зараз не веде розмов про список, місця та персоналії. Що стосується номеру один – ми робимо усе, аби список очолила Юлія Тимошенко", - прокоментував цю інформацію заступник голови фракції БЮТ Юрій Одарченко.

"Це розрахунок на звичку: мовляв, народ звик, що список очолює Тимошенко. Отже він має бути очолений Тимошенко," – каже політолог Кость Бондаренко, додаючи, що будь-яка заміна Юлії Тимошенко на чолі списку сильно вдарить по рейтингу партії.

Домашня робота

Парафування угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС може відбутися тільки тоді, коли Україна виконає низку вимог Євросоюзу, а саме проведе чесні парламентські вибори, завершить реформування судової системи та звільнить Юлію Тимошенко, пише газета "Известия в Украине".

"Ніхто вже не ратифікує, не введе в дію угоду з Євросоюзом, поки Україна не пройде іспит на чесні та прозорі парламентські вибори, які мають відбутися восени 2012. Іще одна важлива умова – у цих виборах мають брати участь усі без виключення опозиційні політики для того, щоб дати вибір народу," - цитує видання екс-міністра закордонних справ Петра Порошенка.

Окрім вимоги допустити Юлію Тимошенко до парламентських виборів, у Європи багато претензій до України, пише газета. Зокрема, необхідно забезпечити верховенство права в країні, завершити судову та конституційну реформи. Необхідно також підвищити загальний рівень демократії та соціальних стандартів. Тільки після виконання цих пунктів Україна зможе розраховувати на зближення з Євросоюзом, пише видання.

Реанімована "тисяча"

Уряд готує законопроект про відновлення виплати вкладів "Ощадбанку" та Укрдержстраху колишнього СРСР, пише щоденна газета "День" з посиланням на міністра фінансів України Федора Ярошенка.

Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов підтримує цю ідею, але з деякими застереженнями.

"Поки пройде підготовча робота, реально ці вклади почнуть повертати якраз перед черговими виборами до парламенту 2012 року", — каже експерт. На його думку, нинішня влада, як і її попередня, реанімує проблему радянських вкладів, орієнтуючись на чергові вибори, "аби просто шум здійняти".

Повертати вклади треба системно, вважає пан Кендюхов, і пропонує знайти інші способи, як розплатитися з народом, не друкуючи нових грошей та не відкладаючи вирішення цього питання на 50 років, поки вкладники вимруть. Таких способів, на його думку, кілька.

"Зараз назріває земельна реформа, то чому б з людьми не розрахуватися земельними наділами, якщо немає грошей?" — резюмує він.

Крім того, залежно від суми вкладу держава може забезпечувати підтримку та розвиток малого й середнього бізнесу таким людям.

"Йдеться про те, що на певний період вона може звільнити такого підприємця від сплати податків, — пояснює він. — Завжди можна знайти форму взаємозарахувань. Наприклад, несплата прибуткового податку".

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу Бі-Бі-Сі.

Новини на цю ж тему