Євро-2012 як курорт перед Кубком світу в Бразилії - ЗМІ

Бразилія Копирайт изображения ME
Image caption Британські ЗМІ називають Євро в Україні та Польщі приємним курортом порівняно з тим, що чекає європейців у Бразилії на чемпіонаті світу

У вівторок, 26 червня, іспанська преса пише про плани свого прем'єра приїхати на фінал Євро-2012 до Києва попри бойкот, а британські газети замислюються про проблеми з футбольним чемпіонатом світу в Бразилії в 2014 році і про надмірну комерціалізацію змагань.

Російська "Независимая газета" іронізує з приводу планів українських військових розширити свою господарську діяльність.

Футбол важливіший за політику

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой приїде на фінал Євро-2012 до Києва, незважаючи на фактичний бойкот України лідерами Євросоюзу в зв'язку з поводженням влади із Юлією Тимошенко. Про це повідомляє іспанська газета "El Mundo", цитуючи заяву міністра закордонних справ Іспанії Хосе-Мануеля Гарсія-Маргалья, яку він зробив в Люксембургу для своїх колег з інших країн ЄС 25-ого червня.

Пан Рахой має намір приїхати до Києва попри жорстку позицію Ангели Меркель, канцлера Німеччини, чия збірна вважається другим головним фаворитом турніру після Іспанії.

Але навіть, якщо іспанський прем'єр і з'явиться на "Олімпійському" першого липня, він навряд потисне руку президенту Віктору Януковичу, зазначає газета. Та й у фінал треба ще вийти, адже у збірної Іспанії попереду півфінал з Португалією, яка зовсім не збирається здаватися.

За інформацією "El Mundo", заява іспанського міністра про плани прем'єра викликала жартівливий обмін репліками із португальцями, які теж висловили бажання відвідати Київ, на що Гарсія-Маргалья відповів, що Рахой "згодний взяти з собою всіх охочих".

Україна - курорт після Бразилії

Англія вже починає замислюватися про наступний найбільшій футбольний турнір - Кубок світу в Бразилії в 2014 році, пише британська газета "The Independent". Ця спортивна подія обіцяє стати значно важчим випробуванням і для англійської збірної, і для її вболівальників, ніж Євро-2012 в Україні та Польщі.

"Євро здасться курортом в порівнянні з Бразилією: Кубок світу-2014 буде організаційним кошмаром у зв'язку з величезними відстанями і перепадами температур", - стверджує видання.

У Бразилії відстані між стадіонами становлять мало не три тисячі кілометрів, а погодні умови можуть варіюватися від тропіків до справжнісінького холоду. Тож вісім перельотів між Польщею та Україною протягом 16 днів здадуться англійської збірної легкою прогулянкою в порівнянні з Бразилією, куди, втім, ще потрібно потрапити. Футбольний успіх там малоймовірний, адже в Південній Америці чемпіонат світу не вигравала ще жодна європейська команда.

"Недоїдений гамбургер"

Британська газета "Daily Mail" міркує про надмірну комерціалізацію великих спортивних заходів.

Ми втратили з виду сам спорт і розтовстіли, спостерігаючи за ним по телевізору - така основна думка статті Домініка Сендбрука.

"Роздуті до неймовірних розмірів корпоративними грошима і невиправданою зарозумілістю, міжнародні спортивні змагання перетворилися в якісь гігантські видовища. Перемога в них святкується як момент нескінченної національної гордості, а поразка оплакується як історичне лихо", - пише автор.

Автор дивується тому, що на лондонську Олімпіаду витратять 24 мільярди фунтів платників податків, при тому, що у британського уряду маса фінансових проблем. Та й 10 мільйонів доларів, витрачених, за деякими оцінками, на Євро-2012 - це занадто, на думку автора, який також стверджує, що чотири мільярди з них були "розкрадені" в Україні.

Між тим, менше третини британських дітей активно займаються спортом, віддаючи перевагу телевізору та ігровим приставкам, і третина мають надлишкову вагу вже після початкової школи, стверджує автор. Він закінчує статтю твердженням, що в далекому майбутньому на місці Західної цивілізації "швидше за все, знайдуть недоїдений гамбургер на руїнах знищеного стадіону".

"Аграрні війни" української армії

Російська "Независимая газета" іронізує з приводу планів українських військових розвивати господарську діяльність.

Оглядач Антигон стверджує, що, за планом міністра оборони України Дмитра Саламатіна, армійські частини будуть мати право займатися 78 новими видами господарської діяльності. Такими, наприклад, як розведення великої рогатої худоби та домашньої птиці, випас свиней та овець, вирощування ягід, горіхів і фруктів. Антигон також згадує оптовий продаж зерна, роздрібну торгівлю алкоголем та ресторанний бізнес.

"Саламатін тисячу разів прав: війни XXI століття - це аграрні війни великих ресторанних мереж і брендів. І готуватися до них необхідно прямо зараз, - пише Антигон. - Уявіть, підпливає аграрний флот України до Філіппін і проводить навчання з декоративного садівництва... Підпливають українці до Шрі-Ланки, і проводять навчання з випасу свиней...".

Огляд підготував Геннадій Кот, Служба Моніторінгу Бі-Бі-Сі.

Новини на цю ж тему