Девід Хей боїться їхати в Україну – іноземна преса

Останнє поновлення: Середа, 26 вересня, 2012 p., 10:14 GMT 13:14 за Києвом
Девід Хей

Девід Хей каже, що отримував погрози від "божевільних" українських расистів

Іноземна преса пише про занепокоєння української опозиції та ЗМІ законом про наклеп, розповідає, чому британський боксер боїться їхати в Україну, розмірковує про дилему Британії у ЄС на чолі з Німеччиною та сумнівається у можливості санкцій проти Білорусі.

"Цензура через задні двері"

"Українська опозиція б’є на сполох", - повідомляє швейцарське видання Neue Zuercher Zeitung.

Справа в тому, що опозиціонери та ЗМІ серйозно стурбовані законопроектом про наклеп, який вони вважають спробою уряду запровадити "цензуру через задні двері", пояснює автор.

Нагадуючи про низку українських веб-сайтів, які у вівторок закликали українців зайняти активну громадянську позицію проти закону, автор відзначає цікавий факт. Йому видається дивним, що веб-сайт видання "Сегодня", яке належить магнату та депутату від правлячої Партії регіонів Рінату Ахметову, теж приєднався до цієї акції протесту. Понад те, автор підкреслює, що "згідно зі списком "Телекритики" Ахметов проголосував за закон".

Видання додає, що деякі представники Партії регіонів також дотримуються думки, що швидке ухвалення такої законотворчої ініціативи було б "недоречним". Втім, на думку автора, ще варто з’ясувати, чи такі заклики є серйозними, або ж лишень слугують димовою завісою для західних країн.

Наприклад, додає газета, представник президента Віктора Януковича в парламенті, Юрій Мірошниченко, висловив сумнів у необхідності ухвалення законопроекту, особливо перед парламентськими виборами. Але така зміна позиції видається автору "несподіваною", тому що минулого тижня депутат сам віддав голос за законопроект.

Країна "божевільних расистів"

Британський боксер Девід Хей заявив, що боїться їхати в Україну на двобій з Віталієм Кличком, повідомляє Independent.

Британець хоче помірятися силами з Віталієм після того, як молодший брат Кличка, Володимир, позбавив його чемпіонського звання в Гамбурзі минулого року. Втім, він наполягає, аби двобій відбувався в Німеччині.

"Я ніколи не бував в Україні, але чув, що там дуже небезпечно для темношкірих", - пояснює Хей. "Там є божевільні расисти, які вже надіслали мені смертельні погрози. Таким чином, Німеччина буде найкращим і найбезпечнішим місцем, де я зможу побити Віталія і вийти зі стадіону живим", - додає боксер.

"Він [Віталій] пообіцяв світу так багато разів, що зможе мене нокаутувати. Це - нісенітниці. Я надто швидкий для цього, надто сексуальний і дуже талановитий", - цитує Independent британського спортсмена.

Танці під німецьку дудку

Про те, які наслідки для Великої Британії може мати подальше зростання ролі Берліна в Європейському Союзі, розмірковує Daily Mail у статті під заголовком "Чому Європа завжди танцюватиме під дудку Німеччини?".

Автор пригадує слова колишнього британського міністра закордонних справ Ейра Кроу, який ще сто років тому радив уряду зробити стримання "такої великої, такої багатої та сильної" Німеччини своїм першочерговим завданням. На думку видання, не варто нехтувати словами дипломата і сьогодні, коли "криза євро нагадує нам, наскільки могутньою стала Німеччина".

Зважаючи на нещодавно оголошені плани одинадцятьох держав Євросоюзу створити своєрідні Сполучені Штати Європи зі спільною зовнішньою політикою, дипломатичним представництвом та армією, видання застерігає британського прем’єра Девіда Кемерона, що європейські амбіції просто так не згаснуть.

Автор з іронією ставиться до прагнення Європейського союзу підвищити свій статус у світовій політиці. На його думку, Європа вже стала основним актором у світі, граючи роль "лиходія, оскільки єдина валюта є найбільшим компонентом глобальної фінансової кризи".

"Наші (британські) інтереси часто не збігатимуться з німецькими, і не тільки у міжнародній політиці, але й у торгівлі та фінансах"

"Daily Mail"

Коментуючи слова пана Кемерона та міністра закордонних справ Вільяма Хейга про необхідність перегляду стосунків між Лондоном та Брюсселем, видання вважає, що "це смішно", бо означає, що британці залишаться в Євросоюзі, незважаючи на "мізерність досягнутого прогресу".

Втім, перспектива лишитися поза Євросоюзом на чолі з "такою великою, такою багатою та сильною" Німеччиною також не повинна тішити британців, пише газета.

З іншого боку, у складі ЄС Великій Британії доведеться зіткнутися з цією самою проблемою, і голос країни може втратити вплив у вирішенні дедалі серйозніших питань.

"Наші інтереси часто не збігатимуться з німецькими, і не тільки у міжнародній політиці, але й у торгівлі та фінансах, хоча, можливо, не у загальних справах регулювання бізнесу", - зазначає автор.

"Привид пана Ейра Кроу подумав би, що його меморандум, хоча і старий, але вартий пам'яті", - резюмує видання.

Марні ілюзії білоруської опозиції

Захід знову засуджує білоруського президента Олександра Лукашенка, пише російська "Независимая газета".

Хоча Європа та Америка не визнали вибори в парламент Білорусі легітимними, а закордонні колеги не збираються співпрацювати з недемократично обраними законотворцями, білоруська опозиція вимагає посилення санкцій проти свого уряду. Але, на думку експертів, такі надії на іноземний тиск марні.

"А що власне неординарного сталося? Влада не продемонструвала ніякої особливої жорстокості, майже не було побиттів - рутинна виборча кампанія"

Андрій Федоров, міжнародний оглядач, Білорусь

В середині жовтня Рада міністрів Європейського Союзу із закордонних справ обговорить білоруські "вибори без вибору". Втім, політологи вірять, що європейські лідери завершать зустріч лише "вербальним засудженням" офіційного Мінська.

"А що власне неординарного сталося? Влада не продемонструвала ніякої особливої жорстокості, майже не було побиттів - рутинна виборча кампанія", - каже білоруський експерт-міжнародник Андрій Федоров.

На його думку, все, що трапилося під час виборів, вже стало нормою для Білорусі. Якщо це не турбувало Брюссель досі, опозиція не має жодних підстав вважати, що тепер європейські політики відреагують інакше, каже експерт.

"Все залишиться на вже сформованому рівні доти, доки Москва не почне притискати Лукашенка", - ділиться своїми міркуваннями пан Федоров.

Підготувала Аліна Захарчук, Служба моніторингу ВВС

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS