У Британії хочуть пом’якшити закон про наклеп – іноземна преса

Останнє поновлення: П'ятниця, 19 жовтня, 2012 p., 10:18 GMT 13:18 за Києвом
Ед Мілібенд

Ед Мілібенд каже, що захистити свободу слова можна модернізувавши закон про наклеп

Британські газети у п'ятницю пишуть про зміну закону про наклеп, сварки через Нобелівську премію миру в ЄС, права геїв і смерть зірки еротичного кіно.

Закон про наклеп змінять

Про ініціативу лідера наразі опозиційної Лейбористської партії Великої Британії Еда Мілібенда щодо внесення змін до закону про наклеп, повідомляє британська газета Independent.

На думку колишнього міністра закордонних справ, необхідно гарантувати більшу свободу висловлювання і захист тим, хто ненавмисно розповсюджує недостовірну інформацію, не знаючи, що вона не відповідає дійсності, пише газета.

Мілібенд пропонує унеможливити судові позови проти науковців, аналітиків, представників недержавних організацій у разі, якщо вони керувалися суспільними інтересами і заяви, зроблені ними, були досить швидко виправлені.

Independent додає, що, хоча перше читання нового закону вже відбулося, активісти кампанії за перегляд британського закону про наклеп вважають, що чинне законодавство у цій галузі є занадто жорстким і використовується для припинення обґрунтованої критики, а поданий урядом проект пропонує лише часткові зміни.

"Право на свободу висловлювання є ключем до здорової демократії. Але щоб захистити її, нам потрібен модернізований закон про наклеп, який захищає громадян і чесні дискусії від задушливої загрози судових позовів", - цитує газета заяву Мілібенда.

Премія для ЄС: сварка через церемонію

Хоча цьогорічна Нобелівська премія миру і мала на меті відзначити внесок Євросоюзу у підтримку гармонії у світі, лідери ЄС не можуть "гармонізувати" своє бачення щодо церемонії її вручення, яке відбудеться в Осло 10 грудня, пише газета Daily Telegraph.

"Право на свободу висловлювання є ключем до здорової демократії. Але щоб захистити її, нам потрібен модернізований закон про наклеп, який захищає громадян і чесні дискусії від задушливої загрози судових позовів"

Ед Мілібенд, лідер Лейбористської партії Британії

Сварка серед лідерів ЄС через те, хто повинен відвідати церемонію в Норвегії почалася така, що цілком може затьмарити саміт у Брюсселі щодо подолання кризи в єврозоні, вважає газета.

Daily Telegraph нагадує, що прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон досить прохолодно відреагував на присудження премії Євросоюзу у рік масштабних вуличних протестів в європейських столицях, що поставили сам союз на межу розвалу.

Велика Британія вже запропонувала, аби ЄС на церемонії представили діти з 27 країн, веде далі газета. Проте канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила інше бачення: в Осло мають приїхати всі лідери ЄС.

Оточення Девіда Камерона дало зрозуміти, що прем’єр-міністр на церемонію не поїде.

Газета наводить коментар з цього приводу фінського міністра Алекса Стаба: "Виглядає так, ніби човен відходить від берега, а один з наших найкращих друзів каже "До побачення!".

Поплатилася за гомофобію

Британський суд зобов’язав власницю приватного міні-готелю виплатити 3 600 фунтів стерлінгів парі геїв за завдання їм моральної шкоди шляхом відмови надати їм кімнату для двох, розповідає газета Daily Mail.

Сюзан Вілкінсон, мати чотирьох дітей і християнка, мотивувала свою відмову тим, що прохання неодруженої пари надати їм спільну кімнату суперечило її вірі, пише газета.

"Сварка серед лідерів ЄС через те, хто повинен відвідати церемонію в Норвегії почалася така, що цілком може затьмарити саміт у Брюселі щодо подолання кризи в єврозоні"

Daily Telegraph

Вона також наполягала, що мала повне право вчинити таким чином, оскільки кімнати, які вона здає, знаходяться в її власному будинку, де з нею проживають діти.

Проте суддя вирішив, що пані Вілкінсон "поранила почуття" чоловіків і визнав цей випадок прикладом прямої дискримінації.

Пара геїв, які подали позов проти неї, сприйняли рішення як тріумф. Власниця кімнат збирається оскаржувати його, пише Daily Mail.

Еммануель померла

Сильвія Крістель, яка зіграла Еммануель в однойменному еротичному блокбастері 70-х років, померла від раку у віці 60 років, повідомляє Guardian.

Газета нагадує, що актора, яка народилася в Нідерландах, стала зіркою еротичного кіно після виходу на екрани у 1974 році стрічки про сексуальні пригоди привабливої, але знудженої домогосподарки Еммануель.

Стрічка заробила 300 мільйонів доларів і стала чи не найуспішнішим французьким кінопроектом всіх часів, пише Guardian.

Газета наводить думки Крістель про її кар’єру в кіно, якими вона поділилася наприкінці життя: "Еммануель" знімали 1973 року. Це був золотий час для пар, щоб експериментувати без ризику СНІДу. Тепер треба бути дуже обережним. Я не думаю, що такий персонаж міг би існувати в наш час".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS