Британська преса: Україна - не для політичних біженців

Останнє поновлення: П'ятниця, 7 грудня, 2012 p., 11:52 GMT 13:52 за Києвом
Развозжаєв

Інцидент з Развозжаєвим став ще одним доказом того, що людей, які шукають притулку в Україні, повертають до країн, з яких вони втекли - International Herald Tribune

У п'ятницю, 7 грудня, іноземна преса розмірковує, як слід реформувати ВВС, турбується про права політичних біженців в Україні, аналізує головування України в ОБСЄ та повідомляє про рішення провести Євро-2020 по всій Європі.

Поради щодо реформ на ВВС

Тижневик Economist аналізує, чому на BBC останнім часом сиплються неприємності, і дає поради, яким чином слід реформувати корпорацію.

Головна проблема ВВС, пише тижневик, цитуючи слова колишнього генерального директора Джорджа Ентвісла, полягає в тому, що "організація є занадто великою".

"ВВС домінувало у британських ЗМІ протягом довгого часу, але за останні роки вона стала ще більшою в абсолютному та відносному сенсі", - пише Economist. Корпорація щороку отримує 5,7 мільярда доларів від податку на телебачення, і завдяки цьому є "невразливою до примх" медіаринку. Загальна кількість працівників ВВС сягає 23000, що робить її найбільшою телерадіомовною корпорацією у світі, пише видання.

Частину грошей від податку ВВС використовує доволі ефективно, продовжує Economist. Документальні фільми, серйозні радіопередачі та вебсайт корпорації є продуктами відмінної якості. ВВС поважають в усьому світі. Корпорація є "зручним інструментом" для просування британських інтересів - "це дешевше та чистіше, ніж бомби", вважає тижневик.

Однак у самій Великобританії аудиторія ВВС за тридцять останніх років зменшилася з понад 50% до менш ніж 30%, зазначає видання. Дослідження, проведене у 2010 році, показало, що 60% британців вважають, що податок на телебачення - це погане вкладення грошей.

"Радикальним рішенням було б позбавитися від більшої частини ВВС. Громадське телебачення повинне сконцентруватися на царинах, де ринок є слабким - тобто на таких коштовних продуктах, як журналістські розслідування та репортажі з-за кордону, а також на серйозних радіопрограмах, деяких видах мистецтва та наукових програмах - і забути про розважальні шоу або спорт у прайм-тайм, там, де ВВС витрачає гроші платників податків на зарплатню зірковим ведучим", - вважає Economist.

Україна - не для політичних біженців

"Для деяких людей, особливо для людей, яких розшукують в країнах їх походження, тут просто небезпечно"

Максим Буткевич, адвокат Центру "Соціальна дія"

Викрадення російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва, що сталося у Києві у жовтні цього року, продемонструвало, що Москва готова застосовувати агресивні чи навіть незаконні дії, або придушити опонентів Володимира Путіна, пише International Herald Tribune.

Однак інцидент з Развозжаєвим також став ще одним доказом того, що людей, які шукають притулку в Україні, натомість повертають до країн, з яких вони втекли. Тим самим влада країни порушує українське та міжнародне законодавство та угоди, що захищають права осіб, які шукають притулку, пише газета. У випадку з російським опозиціонером, наприклад, українська влада відмовилася розслідувати зникнення Развозжаєва, мотивуючи це тим, що він не є зниклою особою, відзначає International Herald Tribune.

Абу Сісі

Палестинський інженер Дірар Абу Сісі

"Ми бачимо проблему неповаги до міжнародного права з боку України, - цитує газета адвоката Центру "Соціальна дія" Максима Буткевича. - Просто кажучи, Україна не є безпечною країною. Для деяких людей, особливо для людей, яких розшукують в країнах їх походження, тут просто небезпечно".

Газета наводить два подібних випадки, які трапилися на території України ще раніше.

"У 2011 році палестинський інженер Дірар Абу Сісі, який подав документи на українське громадянство, був витягнутий з поїзду Харків-Київ. Кількома тижнями по тому влада Ізраїлю підтвердила, що Абу Сісі, дружина якого є українкою, перебуває в ізраїльській в'язниці, і що йому висунуто звинувачення у допомозі в розробці зброї для ХАМАСу, - пише газета. - У грудні 2009 року біженець з Узбекістана Хамідулло Турхунов зник у Києві. І хоча офіційної інформації щодо його перебування немає, його сім'я вважає, що Турхунова наразі ув'язнено в Узбекістані".

Сумніви у політичній зрілості України

6 грудня Україна перейняла головування в ОБСЄ на 2013 рік, та Захід має сумніви у політичній зрілості країни, пише російська "Независимая газета".

"Від заохочень поведінка (української) влади не зміниться. Ми занадто довго говорили про пряники. Пряники не спрацьовують. Час вести серйозну розмову"

директор міжнародної організації Freedom House Девід Крамер

Київ заявляє про амбітні плани, починаючи з урегулювання регіональних конфліктів і закінчуючи реформою ОБСЄ. Однак їх реалізація є сумнівною: українська влада опинилась у зовнішньополітичній ізоляції через арешт лідерів опозиції та претензій Заходу щодо проведення парламентських виборів у жовтні цього року, відзначає газета.

Деякі експерти у Києві вважають, що роль України у якості головуючої країни в ОБСЄ може бути звужено, якщо проти окремих представників української влади будуть введені санкції.

Таку можливість, зокрема, не виключає директор міжнародної організації Freedom House Девід Крамер. Критикуючи підрахунок голосів під час парламентських виборів, пан Крамер сказав: "Від заохочень поведінка (української) влади не зміниться. Ми занадто довго говорили про пряники. Пряники не спрацьовують. Час вести серйозну розмову. Ми - за введення санкцій по відношення до окремих чиновників".

Газета каже, що позицію пана Крамера поділяють і в ОБСЄ.

Пан'європейський чемпіонат у 2020

УЄФА схвалило план президента організації Мішеля Платіні про проведення Чемпіонатe Європи з футболу у 2020 році у низці західноєвропейських міст у різних країнах, повідомляє Guardian. А лондонський стадіон "Вемблі", за планом, може стати ареною фінального матчу.

"Для групи, в якій була Англія, подорожі через Україну були значною проблемою. Поїздки, скажімо, до Берліну, Амстердаму, Парижу або Брюсселю, дійсно будуть менш складним питанням"

речник англійських фан-груп Марк Перріман

Платіні вважає, що з огляду на економічну кризу, УЄФА не воліло би обтяжувати якусь окрему країну без достатньої інфраструктури.

Отже, Євро-2020 стане першим чемпіонатом, що проходитиме у більш ніж двох країнах, продовжує газета. Речник англійських фан-груп Марк Перріман вважає, що для уболівальників подорожувати західноєвропейськими містами буде простіше, аніж долати великі відстані, як під час Євро-2012, що проходив в Україні та Польщі.

"Для групи, в якій була Англія, подорожі через Україну були значною проблемою. Поїздки, скажімо, до Берліну, Амстердаму, Парижу або Брюсселю, дійсно будуть менш складним питанням", - каже він.

Конкретні рішення щодо міст, які прийматимуть матчі Євро-2020, будуть оголошені лише навесні 2014 року. За планом, півфінали та фінал чемпіонату проходитимуть в одному місті, але на різних стадіонах, пише Guardian.

Підготував Віталій Модло,Служба моніторингу BBC

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS