Guardian: кінематографісти мусять відповідати за правдивість інформації

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 12:12 GMT 14:12 за Києвом
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty розповідає про ліквідацію Осами бін Ладена

У п'ятницю, 18 січня, британська преса пише про причини аварії в небі над Лондоном, успіхи автовиробників, важку працю британських чоловіків та історичну правду у фільмах.

Частоти і густий туман

Нещасний випадок із вертольотом, що розбився в Лондоні у середу, 16 січня, міг статися через те, що пілот перемикав частоту радіозв’язку, коли машина зіткнулася із краном, повідомляє газета Independent. Видання цитує експертів з авіації, які розповіли, що в районі, де сталася аварія, диспетчери геліпорту Баттерсі зазвичай просять пілотів перемкнути радіо-частоту.

Газета пише, що пілот вертольота Піт Барнс мав 20 років досвіду керування літальними апаратами. Досі незрозуміло, чому він проігнорував вимогу пролітати на відстані щонайменше 500 футів від будь-яких споруд.

Independent наводить думку редактора Інтернет-видання Flightglobal Девіда Лірмаунта, який сказав, що причиною нещасного випадку, скоріш за все, стала погана видимість через густий туман.

"Погода стане головним фактором (у розслідуванні)... Напевне, він побачив кран, коли було вже запізно. В тумані інколи важко побачити навіть яскраві вогні," - сказав журналіст.

"Ягуари" витягнуть економіку

Попри кризу в Європі, у 2012 році експорт британських авто побив усі рекорди, що може стати у нагоді урядові, який поставив перед собою амбітну мету "перебалансувати" британську економіку, пише газета Daily Telegraph.

Ягуар

Лідерами продажів стали "Ягуар Ленд Ровер" і "Ніссан" - Daily Telegraph

За даними британського Товариства автовиробників і продавців, які наводить видання, минулого року було експортовано 1,2 мільйони машин британського виробництва, що на вісім відсотків більше, ніж 2011 року. Це означає, що 83% машин, вироблених у Великій Британії 2012 року, були продані за межами країни.

Виросло й виробництво автомобілів, додає Daily Telegraph. Кількість зібраних авто сягнула 1,58 мільйона, що є найвищим показником з 2008 року, коли вдарила фінансова криза.

Лідерами продажів стали "Ягуар Ленд Ровер" і "Ніссан", веде далі газета. Представники "Ягуар Ленд Ровер" розповіли Daily Telegraph, що 2012 року Китай вперше обігнав Велику Британію як ринок авто класу люкс.

Експерти прогнозують, що для британських автовиробників 2013 рік буде ще більш вдалим.

Британські чоловіки працюють найбільше

Чоловіки у Великій Британії працюють найбільше, ніж деінде в Євросоюзі, повідомляє газета Daily Mail, посилаючись на нещодавно проведене дослідження.

За даними дослідження, проведеного Інститутом освіти у Лондоні, робочий тиждень британських чоловіків триває 43,7 години, тоді як середній показник в ЄС становить 41,7 години. Що ж стосується британських жінок, то їхній робочий тиждень триває в середньому 36,4 години.

Daily Mail наводить ще деякі цікаві цифри. Виявляється, тривалість робочого тижня в Греції становить 42,1 години, а найкоротший робочий тиждень в Нідерландах – 30,5 години.

Кіно і правда – дві речі несумісні?

Чи повинні кінематографісти дотримуватись історичної правди у фільмах з позначкою "базується на реальних подіях", запитує газета Guardian у критичній статті про фільми, що останнім часом наробили багато галасу, - "Zero Dark Thirty" і "Арго". Перша стрічка розповідає про ліквідацію Осами бін Ладена, друга - про втечу американських дипломатів з Ірану у 1979 році.

"Якщо у фільмі є позначка "базується на реальних подіях", а фільм є відверто неправдивим, цей фільм повинен мати і позначку "Б", тобто "брехня". Тоді ми будемо знати, що ми дивимося"

Guardian

Guardian зазначає, що події, подані в американській стрічці "Арго", не повністю відповідають дійсності. Наприклад, її автори стверджують, що британці відмовили у притулку американським дипломатам, яким загрожувала небезпека.

"Це, зрозуміло, розлютило тодішнього посла Великої Британії сера Джона Грехема," – пише газета. Він заявив, що його посольство прийняло американських колег і переправило їх до посольства Канади тільки тоді, коли стало зрозуміло, що й британська дипмісія може бути піддана атаці. Видання наводить приклади невідповідності правді з фільмів "Zero Dark Thirty", "JFK", "Хоробре серце" і "Патріот".

"Коли комуністи переписували історію або стирали своїх лідерів із старих фото, ми насміхалися над ними, а тепер ми робимо те саме", - пише видання.

Guardian вважає, що кінематографісти повинні нести таку ж відповідальність за правдивість поданої інформації, як і журналісти. "Якщо у фільмі є позначка "базується на реальних подіях", а фільм є відверто неправдивим, цей фільм повинен мати і позначку "Б", тобто "брехня". Тоді ми будемо знати, що ми дивимося", - підсумовує газета.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS