Преса: "Газпрому" дорого без України

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 08:58 GMT 10:58 за Києвом
Газпром

Північний потік може дорого обійтися ''Газпрому''

Збитки ''Газпрому'' через Північний потік, нововведення ДАІ, земельні оборудки в Криму, звернення Патріарха Філарета до голів православних церков світу і антипрезидентські графіті у Сумах - в огляді української преси 18 січня.

"Газпрому" дорого без України

Перекидання обсягів експорту газу з України на новий газопровід Північний потік може дорого коштувати Газпрому, пише Клацнути "Коммерсант-Україна".

Російській монополії загрожують великі штрафи, оскільки контракти компанії з прокачування значних обсягів газу через країни Східної Європи укладені з умовою take or pay ("бери або плати"), пише видання.

Газета наголошуэ, що за перші дев'ять місяців 2012 року транспортні витрати "Газпрому" вже зросли на 20%. До того ж, на фоні збільшення витрат через зростаючу конкуренцію компанія змушена знижувати ціни для європейських споживачів, зменшуючи маржу.

Відповідно до опублікованого вчора звіту компанії, її загальні транспортні витрати в січні-вересні 2012 року зросли на 20% - до 7,84 мільярда доларів, а прокачування через Україну - лише на 5%. Водночас транзит російського газу через Україну скоротився минулого року на 15%, до 85 мільярдів кубометрів.

За словами голови East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна, через зниження кінцевих цін і зростання транзитного тарифу маржа "Газпрому" продовжить скорочуватися, а його експорт газу через Північний потік може опинитися на межі рентабельності, пише газета.

Нові правила ДАІ

Українська автоінспекція запроваджує нові правила, спрямовані на "поліпшення безпеки на дорогах", розповів Клацнути "Сегодня" голова департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовий.

Для контролю швидкості на головних магістралях встановлять нові автоматичні реєстратори "Гарпун". Вони автоматично розпізнають автомобілі і передають фото автомобіля, який перевищують швидкість, до найближчого посту ДАІ. Інспекція також обіцяє активізувати контроль за ременями безпеки. Непристебнутих обіцяють штрафувати на 50-85 гривень.

Також обіцяють ввести автоматичне сканування дорожнього потоку на всіх 95 постійних постах ДАІ по всій країні для виявлення авто тих, хто не платить штрафи. Інспектори вимагатимуть оплатити штрафи та пеню на місці або продавати машину, пише видання.

ДАІ також намагатиметься збільшити використання європротоколів під час дрібних ДТП. Для цього обіцяють провести роботу зі страховими компаніями, щоб вони не вимагали оформлення ДТП інспекторами ДАІ.

ДАІ

Окрім ''Гарпуна'', депутати хочуть повернути ''листи щастя''

"Сегодня" також аналізує законопроект, що збільшує деякі штрафи за порушення правил та вводить нові. Газета цитує голову фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова, який каже, що цей закон дуже потрібний і його шанси бути прийнятим дуже високі.

Законопроект передбачає повернення "листів щастя" зі штрафами за перевищення швидкості. В свою чергу, штрафи за це порушення зростуть, а перевищувати швидкість без штрафу можна буде лише на 10 кілометрів за годину замість теперішніх 20. Інспектори ДАІ матимуть право перевіряти вміст шкідливих речовин у вихлопних газах і штрафувати на 510-1190 гривень за порушення норм.

Якщо в аварії є потерпілий навіть із легкими ушкодженнями, такими як синці, то водія оштрафують на 2250 гривень. За перевезення дітей віком до 12 років або зростом до 145 сантиметрів без спеціального крісла штрафуватимуть на 340-425 гривень.

Ох, земелько!

Клацнути "День" пише про схеми привласнення землі у Криму компаніями, за якими стоять впливові власники.

Видання розглядає декілька конфліктів: навколо кримської обсерваторії, розпайованих земель агрофірми "Крим", земель агрофірми "Магарач" та набережної у Ялті.

Землю присвоюють через оренду, рішення місцевих рад та судів.

За фірмами, що приватизують землю, стоять дуже впливові люди, пише видання. Навіть Борис Колесников, коли був першим заступником прем'єр-міністра, не зміг знайти 150 гектарів для побудови 100 готелів у західному Криму для свого мегапроекту "Кримська Анталія".

Та сама доля спіткала і ще один його проект, "Киммерик", вже у східному Криму. "Землю розтягли на шматки", - цитує видання Колесникова.

Філарет хоче на Вселенський собор

Голова Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) звернувся до лідерів усіх помісних церков світу з проханням розглянути на Вселенському соборі питання автокефалії УПЦ КП, пише Клацнути "Коммерсант-Україна". Вже кілька років триває підготовка до VIII Вселенського собору. Останній такий собор відбувся ще 787 року, пише видання.

Філарет

Філарет хоче автокефалії для УПЦ КП

Філарет аргументує своє прохання тим, що УПЦ КП є однією з найбільших православних церков у світі, яка налічує 15 мільйонів вірян, об'єднаних у 4500 громад. Він вважає за необхідне, щоб представники УПЦ КП також брали участь у підготовці собору. Якщо ж питання про автокефалію УПЦ КП не розглядатимуть, то взагалі немає сенсу проводити Вселенський собор зараз, пише Філарет у зверненні.

У свою чергу, Російська православна церква вважає, що Вселенський собор за жодних обставин не може розглядати питання автокефалії УПЦ КП. Жоден голова помісної церкви не буде спілкуватись із Філаретом, бо він підданий анафемі, і "єдине, що з ним можна обговорювати - це питання його особистого покаяння", цитує видання секретаря відділу зовнішніх зв'язків Російської православної церкви Ігоря Якимчука.

За ґрати через графіті

Клацнути "Газета по-українськи" обурюється вироком для чотирьох сумчан за те, що вони малювали графіті, схоже на президента Януковича із червоною цяткою на чолі. Вони отримали від одного року виховних робіт до 2 років в'язниці за хуліганство.

"Це - політичні репресії. А як ще можна коментувати"

В'ячеслава Кириленко, депутат парламенту

"Це вперше в Україні. Унікальне явище. Єдиний випадок у судовій практиці, коли судять за малюнок на стінах", - цитує видання провідного юриста Гельсінської групи Олега Левицького.

"Зображення дуже віддалено нагадує першу особу держави. Якби там був напис "президент", то це було б вже адресно. А так - гра асоціацій", - каже доктор юридичних наук Олег Мартиненко.

"Це - політичні репресії. А як ще можна коментувати", - цитує видання заступника голови фракції Батьківщини В'ячеслава Кириленка.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS