Принц Гаррі в інтерв'ю: на війні як на війні

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 11:18 GMT 13:18 за Києвом
Принц Гаррі

Принц Гаррі розмовляв з журналістами раніше, але інтерв'ю дозволили публікувати щойно зараз

У вівторок, 22 січня британська преса пише про інтерв'ю капітана армії принца Гаррі, перспективи другого президентства Барака Обами, допомогу майбутнім бізнес-керівникам та повернення Rolling Stones.

Забирав життя, щоби рятувати життя

Британські газети на перших шпальтах жваво обговорюють інтерв'ю капітана армії Уельса, принца Гаррі, строк служби якого на військовій базі Camp Bastion на півдні Афганістану закінчується сьогодні.

Принц дав цілий ряд інтерв'ю під час служби, але їх опублікували лише тепер з метою безпеки, пише Telegraph. Гаррі був змушений скоротити своє попереднє перебування в Афганістані, бо тоді преса порушила заборону публікувати повідомлення про нього.

Принц Гаррі вперше говорив про те, що він убивав бійців Талебану і "забирав життя, щоб рятувати життя", цілячись у бойовиків, щоб захищати британських солдатів, повідомляє видання.

Принц сказав, що він "ненавидів" своє перебування на базі, де інші солдати "витріщалися" на нього, і хотів би виконувати свої обов'язки на землі, а не в повітрі у якості другого пілота-стрільця військового гелікоптера, пише Telegraph.

На думку газети, були побоювання, що коментарі принца Гаррі посилять напругу в цьому регіоні й на півночі Африки, бо їх опублікували відразу після того, як бойовики Аль-Кайди вбили заручників у Алжирі, що, як вважає Telegraph, продемонструвало поширення впливу цієї організації та загрози британцям до інших районів.

Не найгірший президент

Про Барака Обаму часто кажуть, що він розчаровує, пише Daily Mail у коментарі про інавгурацію президента.

Але незважаючи на жахливі невирішені бюджетні проблеми, суперечки з Конгресом та непопулярну реформу системи охорони здоров'я, ріст фондових індексів під час першого правління Обами виявився значно вищим, ніж за часів чотирьох останніх попередників.

Обама

Барак Обама складав присягу двічі - 20 і 21 січня, коли у Вашингтоні зібралися сотні тисяч американців

На думку Daily Mail, цим Обама має завдячувати адміністрації Джорджа Буша молодшого, яка в останні дні свого існування ухвалила програму порятунку проблемних фінансових інституцій та скорочення податків.

Незважаючи на безпрецедентні бюджетні обмеження 2011 року та подальше скорочення витрат, заплановане на березень цього року, видання оптимістично оцінює перспективи другого строку президентства Обами.

Головна причина в тому, вважає Daily Mail, що негативний платіжний баланс США, який щорічно перебував у глибокому дефіциті з 1976 року, починає скорочуватися завдяки запровадженню нових технологій видобутку сланцевого газу. Ці технології роблять країну самодостатньою у забезпеченні нафтою і газом і сприяють поверненню в США багатьох компаній, які втекли за кордон у пошуках нижчих витрат.

Допомога майбутнім бізнес-керівникам

Вартість навчання на отримання ступеня магістра управління бізнесом дуже висока, пише Guardian.

Плата у Лондонській школі економіки, яка вважається найкращою, становить 57 500 фунтів за 21-місячний курс, а у Манчестерській школі бізнесу - 38 тисяч фунтів за півторарічний курс.

Ці цифри здаються захмарними, пише видання, але існує ціла система всіляких позик і грантів, щоб допомогти студентам оплатити вартість навчання і проживання.

Небажання банків надавати позики бажаючим отримати цей ступінь, особливо тим, хто покине роботу на рік і більше заради навчання, спричинило появу 2006 року нової компанії, Prodigy Finance, яка працює з п'ятьма кращими британськими й закордонними вишами, повідомляє видання.

Компанія запрошує випускників, які закінчили бізнес-школи, вкладати гроші у цінні папери з гарантованим 5%-м доходом, а студентам пропонує позики за 7% річних, які треба буде сплатити протягом семи років, пише газета.

Rolling Stones повертаються

Британські рокери Rolling Stones знову популярні, хоча пройшло чимало часу, відколи вони спровокували істерію серед фанатів своїм концертом 1974 року, пише Independent.

Група отримала чотири номінації британського музичного журналу NME, включаючи номінацію за кращий живий виступ.

"Сер Мік Джеггер сказав: "Це чудово - бути номінованим. Коли я вперше почув, що їх [номінацій] чотири, я подумав "Нічого собі! Це дуже добре!", - повідомляє Independent.

Огляд підготувала Наталя Наздравецька, Служба моніторингу ВВС

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS