Брудна білизна 90-х: ЗМІ про справу Щербаня

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 10:34 GMT 12:34 за Києвом
Євген Щербань загинув у 1996 році

Французьке видання пояснює контекст резонансного вбивства донецького політика і змальовує загальну атмосферу 90-х в Україні

Україна 1990-х, "пан або пропав" для Британії в ЄС, витік британських талантів, відвертість принца Гаррі та погодні умови - в огляді міжнародної преси за 23 січня:

"Брудна білизна 1990-х"

"Політичним трилером з копанням у брудній білизні 1990-х" назвала французька Le Figaro розслідування вбивства донецького політика і бізнесмена Євгена Щербаня і підозри щодо участі в цьому злочині екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Значна частина статті присвячується опису політичної і економічної ситуації в Україні того часу, яку газета порівнює з "диким Заходом", де "економічно-індустріальні клани, зокрема в східних містах Донецьку та Дніпропетровську, приватизували всі вартісні активи держави, не зупиняючись ні перед чим".

Убивство Щербаня було не єдиною гучною подією 1996 року, пише видання.

"Кілька місяців до того Донецьк став місцем убивства кількох місцевих авторитетів, зокрема президента донецького клубу "Шахтар" Ахата Брагіна - "кримінального авторитета", який перейшов у бізнес. Того ж року Янукович став губернатором Донбасу", - нагадує газета.

Відтак, Le Figaro ставить питання про можливу "політичну помсту" щодо Тимошенко.

"Незважаючи на її слабкість, Тимошенко - борець, вона залишається ворогом номер один президента Януковича", - пише газета, уникаючи прямих відповідей.

"Пан або пропав"

Кінець 2017 року - такий кінцевий термін для прийняття рішення щодо майбутнього Британії в ЄС оголошує сьогодні прем’єр Девід Камерон, повідомляє Guardian. У вирішальній промові, яка вже відкладалася кілька разів, британський прем’єр, "киндає виклик своїм колегам, лідерам європейських країн, поставивши їх перед вибором: переглянути умови членства Британії протягом двох з половиною років після проведення наступних загальних виборів - або зіткнутися з загрозою спричинити вихід країни (з ЄС)".

Пан Камерон пообіцяв, що консерватори, в разі їх перемоги на виборах, проситимуть британський народ про мандат для обговорення нових умов перебування країни в ЄС, а по тому буде проведено референдум про доцільність членства за таких умов.

Проєвропейськи налаштовані політики вже розкритикували Камерона за те, що він ставить під питання членство Британії в ЄС.

"Це - бомба. Стратегія "пан або пропав" - це такий ризик", - цитує газета неназваного політика високого рангу.

Витік талантів

Британські консерватори б’ють на сполох: країну покидають професіонали, пише Telegraph. За останні десять років з Британії поїхало 2 мільйони людей, при чому це були не "пенсіонери, які подалися ближче до сонця", а здебільшого люди працездатного віку - від 25 до 44.

Це несе негативні наслідки для економіки та змушує працедавців покладатися на мігрантів в якості робочої сили, застерігає Нік де Буа, член британського парламенту від консерваторів.

Щоб зупинити витік талановитих людей, Британія має вдатися до "культурних змін", які б заохочували професіоналів до успішної праці на батьківщині, заявив він.

За його даними, велика кількість тих, хто від’їжджає, знаходять роботу у галузі фармацевтики, аерокосмічного будування, машинобудування та в креативному секторі.

"Слід поставити питання, чому навіть за умов дійсно глобальної економіки, де ринки праці є відносно відкритими, ми у Великій Британії не можемо втримати своїх власних професіоналів, які отримали освіту тут", - питає він.

Занадто відвертий принц

"Нетипово для військових будь-якого рангу, які повертаються на службу, підкреслювати свої успіхи у вбиванні ворогів"

Daily Mail

Заява принца Гаррі про те, що йому довелося вбивати ворогів у Афганістані, викликала розголос в британській пресі. Так, пише Daily Mail, Скотланд-Ярд розмірковує над посиленням заходів безпеки для третього спадкоємця трону.

"Чисто з точки зору безпеки, я думаю, принцу Гаррі взагалі не варто було привертати увагу до себе", - заявив Дей Девіс, колишній керівник підрозділу охорони королівської родини. "Може, так воно і є, що він вбивав повстанців, але розповідати про це публічно означає підвищувати ризик, що якийсь псих помститься йому", - додав він.

Таке зізнання принца викликало негативну реакцію з боку не тільки колишніх військових, але й анти-воєнних активістів та представників Талібану.

"Нетипово для військових будь-якого рангу, які повертаються на службу, підкреслювати свої успіхи у вбиванні ворогів", - додає газета.

Оцінка резонансного інтерв’ю принца з боку політиків була дещо м’якшою.

"Очевидно, що це хоробра молода людина. Він був щирий. Можливо, дещо більше, ніж цього хотіли б у Палаці", - заявив міністр оборони тіньового кабінету лейбористів Джим Мерфі.

Погодні примхи

Сніг у Хітроу

Сніг в аеропорту Хітроу призвів до скасування сотень авіарейсів

Погодні перипетії все ще в центрі уваги британської преси. Так, за твердженням газети Independent, холоди і нескінчені снігопади вже зруйнували звичний розклад життя британців: школи закриваються, авіарейси скасовуються, залізничне сполучення проблематичне. Повідомляється, що ускладнення погодних умов уже призвело до загибелі дев’ятьох людей.

Втім, погода також дає привід для жартів.

Так, Independent сьогодні залишило незаповненим місце для регулярних коміксів у рубриці "Листи". Як повідомило видання, комікс відсутній "через несприятливі погодні умови".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS