Преса: як напрацювати 108 років трудового стажу?

Газпром
Image caption У російського газового монополіста викликає запитання реекспорт газу до України

Намагання російського "Газпрому" приборкати Україну, вихід депутатів із опозиційної парламентської фракції, прогрес у пошуку замовників вбивства Георгія Гонгадзе та понад 100-літній трудовий стаж медсестри - в українській пресі 25 квітня.

Газові межі

Російський "Газпром" офіційно оголосив про початок розслідування реекспорту газу з Європи до України, повідомляє "Коммерсантъ Украина". Через високі ціни на російський газ Україна почала закуповувати той же російський газ в Німеччині та Угорщині. Це також коштує недешево, але дешевше, ніж купувати російський газ напряму у Росії. Це стривожило "Газпром".

"Фізичний реверс із Європи до України неможливий - немає окремого газопроводу. Тому може йтися лише про якісь "паперові" непрозорі операції, із законністю яких слід розбиратися. Якщо для віртуального реверсу використовується наш транзитний газ - це пряме порушення, за яке доведеться відповісти", - цитує газета речника російської монополії Сергія Купріянова.

Судячи із висловлювань пана Купріянова, слідство вже проведене і винних знайшли. Однак українська сторона наполягає, що ніхто нічого не порушував. "Високопоставлене джерело" в українському міненерго пропонує "Газпрому" судитися із німецьким постачальником російського газу до України компанією RWE.

"Ми маємо угоду із RWE, і ми купуємо газ у цієї компанії з митної території Угорщини та Польщі. Тому з нашого боку все робиться законно. Якщо Газпром має претензії, він може з'ясовувати це в суді із RWE," - говорить джерело.

Та й сама німецька компанія не бачить у своїх операціях з Україною нічого незаконного. Тим часом "Коммерсантъ" повідомляє про значне зниження обсягів закупівлі російського газу Україною.

"Таким чином, закупки Нафтогазу у Газпрому можуть скоротитися до 10,5 мільярдів кубометрів проти 52 мільярдів передбачених контрактом. При цьому більша частина імпорту російського газу припаде на кінець року, коли ціна на паливо із РФ для України знизиться", - підбиває підсумок газета у редакційній статті під назвою "Газпром переходить межі".

Замовників вбивства Гонгадзе - до суду!

Це обіцяє невдовзі зробити заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін. Газета "День" публікує його висловлювання у своїй рубриці "Цитата "Дня".

Кузьмін запевняє, що вбивство розкриють попри численні перешкоди та несприятливу ситуацію в країні, що існували раніше.

"Сьогодні ніщо не заважає нашому розслідуванню. Ми займаємося розкриттям цього злочину і набагато просунулися вперед. Встановлення замовників цього злочину - це справа честі для прокуратури і всієї української влади", - каже пан Кузьмін.

Заступник генерального прокурора нарікає на перешкоди, які чинив правосуддю "колишній президент".

"Коли люди обіймають високі посади в державі, у них досить способів, аби уникнути кримінальної відповідальності. Старий радянський кримінальний кодекс, який був чинним, давав їм такі можливості, і політичний вплив у країні зробив цих людей недоторканими", - говорить прокурор.

"Батьківщина" "тушок"

Під таким заголовком "Україна Молода" публікує статтю про загрозу, яка нависла над опозиційною фракцією "Батьківщина". Газета пише, що після успіху на виборах на найбільшу опозиційну фракцію вже набігає "третя хвиля тушкування".

До таких висновків газета приходить за підсумками невдалого голосування за відставку уряду. Та й раніше, деякі начебто опозиційні депутати синхронно голосували із провладною більшістю.

"Тенденція виходу деяких депутатів із фракції 'Батьківщини' швидше за все продовжиться. Вона може розвиватися в декількох формах: може бути вихід окремих депутатів, може бути їх виключення," - говорить газеті політолог Володимир Фесенко. Політолог вважає, що серед потенційних кандидатів на вихід із фракції є кілька депутатів, "що своєю появою у прохідній частині списку викликали підозри ще під час виборчої кампанії".

108 років трудового стажу

У туберкульозній лікарні при херсонській виправній колонії працює 72-літня медсестра Тамара Доброжан. Вона лікує людей вже 56 років, а оскільки у туберкульозній лікарні рік рахується за два, її загальний трудовий стаж складає 108 років, з яких 104 - із ув'язненими, пише газета "Сегодня".

"Лікувати доводиться людей, у яких за плечима п'ята чи шоста судимість. У нашій колонії багато молодих хлопців - сидять за вбивства, зґвалтування. Але працювати з ними не страшно. Із деякими жартую, інші розуміють тільки грубість, треті одразу попереджають, що з ними взагалі не можна жартувати, але і до таких людей я знаходжу підхід", - розповідає медсестра.

Після звільнення деякі колишні зеки їй телефонують і звітують про своє здоров'я, інші зі свободи просять передати ув'язненим, що лікуватися краще у тюрмі, бо на волі це робити важко і дорого.

"Мої підопічні шкодують, що зробили багато наколок, інші каються, що ґвалтували. Одному з таких, двічі засуджених, я жартома порадила вийти на перехрестя і кричати, щоб інші такого не робили", - цитує газета Тамару Доброжан.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів